Mi 10T Lite 5G

Nga 34,490 L

Mi 10T Lite,

Fuqizoni kreativitetin tuaj!

Kamer kryesore 64MP dhe kamer selfie 16MP për foto me cilësi profesionale si të shkrepura me aparat fotografik. Mund të regjistroni edhe me kamerën e pasme dhe ate të përparme në të njëjtën kohë ose të zgjidhni nga dhjetra opsionet e tjerë të cilët janë tmerrësisht të thjeshtë për tu përdorur nga të gjithë. Ka bateri me kapacitet 4820mAh dhe suporton teknologjinë e karikimit të shpejtë 33W. Ekrani plotë ngjyra dhe me shppejtësi rifreskimi 120Hz e bën këtë smartfon ideal edhe për të parë video apo për të luajtur lojra online.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Atlantic Blue
Pearl Gray
Dimensions

Height: 165.38 mm
Width: 76.8mm
Thickness: 9mm
Weight: 214.5 g

Storage and RAM

6GB+64GB           6GB+128GB

6GB+64GB LPDDR4x+UFS2.1,6GB+128GB LPDDR4x+UFS2.2

* The amount of available storage and RAM is less than the indicated memory, as the operating system and pre-installed
software are stored in the device.

Rear Camera

64MP+8MP+2MP+2MP quad rear camera

64MP main camera

Sony IMX682,1/1.7″ sensor size
0.8μm pixel size, 4-in-1 to 1.6μm Super Pixel
f/1.89, 6P lens, AF

8MP ultra wide-angle camera

FOV 120°,1/4″sensor size, f/2.2, 5P lens, 1.12μm pixel size

2MP macro camera

1.75μm pixel size, f/2.4, 3P lens, FF(4cm),1/5’’ sensor size

2MP depth sensor

1.75μm pixel size,1/5″sensor size, f/2.4, 3P lens, FF

Rear camera photography features

64MP wide-angle camera | Timed burst | 6 long exposure modes | New photo filters: cyberpunk, gold vibes, black ice | Document mode | HDR | AI scene detection | Ultra wide-angle edge distortion correction | Google Lens | AI beautify | Portrait mode background blur adjustment | Movie frame | Night mode 2.0 | Panorama | Pro mode | Raw mode

Rear camera video features

Dual video (selfie camera + main camera) | Movie frame | Video pro mode | Video filters | Rear video beautify | ShootSteady video | Vlog mode | Video macro mode | Kaleidoscope
4K video recording 30fps
1080p video recording 30/60fps
720p video recording 30fps
720P/1080P slow motion video: 120 fps/ 240 fps/ 960fps*
Front Camera

Front Camera

16MP In-display Front Camera
1.0μm pixel size
1 /3.06″ sensor size, f/2.45, 5P lens, FF

Front camera photography features

Night mode 1.0 | Timed burst | Movie frame | AI Beautify | Palm shutter | AI portrait mode | Panorama selfie

Front camera video features

Time-lapse selfie | Movie frame | AI beautify | Video filters | Short video mode
1080P 30fps
720P 30fps

 

Display

120Hz 6.67″ 2.5D DotDisplay

Resolution: 2400 x 1080 FHD+
Color gamut: NTSC 84% (typ)
Supports AdaptiveSync in 30Hz/48Hz/50Hz/60Hz/90Hz/120Hz
Contrast ratio: 1500:1 (typ)
Brightness: 450 nits (typ)
Reading mode 3.0
Sunlight display 3.0
TÜV Rheinland Low Blue Light Certification
Corning® Gorilla® Glass 5
Processor

Qualcomm® Snapdragon™ 750G

Advanced Qualcomm® Kryo™ 570 cores
Octa-core processor, up to 2.2 GHz
8nm power-efficient manufacturing process
Adreno™ 619 GPU
X52 5G modem for lightning-fast 5G connectivity
Battery and Charging

4820 mAh (typ)*

MMT technology
Mi-FC charging
33W fast charger in-box
USB Type-C reversible connector port
Supports PD charging protocol
Network & Connectivity

Supports 3-choose-2 Dual SIM
Supports 5G/4G+/4G/3G/2G①
Supports dual SIM VoLTE HD calling②

① 5G requires the support of local telecom operator services, and may not be available in all regions
② Only certain regions and telecom operators support VoLTE.

Supported network bands

5G: Sub6G: n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n38/n41/n77/n78
4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20/28/32
4G: LTE TDD: B38/40/41
3G: WCDMA: B1/2/4/5/8
2G: GSM: B2/3/5/8
NFC

Supports Google Pay

Navigation & positioning

GPS: L1+L5| Galileo: E1+E5a | GLONASS: G1 | Beidou
A-GPS supplementary positioning | Electronic compass | Wireless network | Data network

Audio
Dual speakers
Audio playback
MP3, FLAC, APE, AAC, OGG, WAV, WMA, AMR-NB/AMR-WB
Video playback
MP4,MKV,AVI,WMV,WEBM,3GP,ASF,MOV,TS
Sensors
Ultra-sound proximity sensor | 360° Ambient light sensors | Accelerometer | Gyroscope | Electronic compass | Z-axis linear vibration motor| IR blaster
Package contents
Mi 10T Lite 5G/ Power adapter / USB Type-C cable/ Simple protective cover / SIM eject tool / User guide / Warranty card

Informacion mbi Paketimin

1 x Mi 10T Lite 5G
1 x Power adapter
1 x USB Type-C cable
1 x Simple protective cover
1 x SIM eject tool
1 x User guide
1 x Warranty card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim