Mi Electric Scooter Essential

48,990 L

Skuter elektrik me shpejtësi maksimale 20 km/h dhe fuqi maksimale 500W. Është rezistent ndaj ujit në nivel IP54, bateri me kapacitet 5100 mAh dhe rekomandohet të përdoret nga persona me gjatësi 120 cm deri në 200 cm.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Black
Dimensions

Dimensions (unfolded)

1140 mm x 1080 mm

Dimensions (folded)

490mm x 1080 mm x 430 mm
Product specs

Product model number

DDHBC08NEB

Max. speed

20km/h (Max speed for each mode: Pedestrian mode: 5km/h; D: 15km/h; S: 20km/h)

General range

20km

Max. climbing angle

10%

Braking

E-ABS and disc brake

Rated power

250W

Max. power

500W

Tires

8.5″ front and rear pneumatic tires

Controller undervoltage protection

29V ± 0.5V

Controller current limit

17A±0.5A

Motor type

Brushless low speed
DC motor

Max.load

100kg

Rider height

120cm-200cm

Rider age

16-50

Working temperature

-10°C to 40°C

Storage temperature

-20°C to 45°C

IP-rating

IP54

Charging time

3.5 hours

AC power cable

Plug type

2 straight prong

Tail type

8-shape

AC wire

H05VVH2-F

AC cable length

2.0m

Adapter specs

Input voltage

100-240VAC 50/60Hz

Input current

2A MAX

Output voltage

42VDC

Output current

1.7A

Output power

71W

DC cable length

2m

DC cable port type

Custom Φ8.0*1.6mm

Battery specs

Battery type

Lithium ion battery

Battery model

NE1002-H

Maximum charging voltage

42VDC

Rated voltage

36VDC

Rated capacity

5100mAh /183Wh

Charging temperature range

0°C — 40°C

Discharge temperature range

-20°C — 50°C

Storage time

Approx. 13 months

Battery weight

1.1kg

Cyclical lifetime

500 charging cycles with
power maintained above 70%

Package contents

Mi Electric Scooter Essential

Power adapter

Hexagon wrench

Extended nozzle adapter

Screw

User manual

Important information

Specifications

Informacion mbi Paketimin

Mi Electric Scooter Essential

Power adapter

Hexagon wrench

Extended nozzle adapter

Screw

User manual

Important information

Specifications

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim