Mi Smart Band 6 NFC

7,990 L

Modeli me i ri Mi Smart Band 6 NFC vjen me ekran më të madh dhe plotë ngjyra. Për herë të parë duke përdorur një ekran AMOLED me përmasa të mëdha, mund të vendosni si sfond një fotografi të një personi të dashur, një kafshe shtëpiake ose veprën tuaj të preferuar të artit, në mënyrë që sa herë që ngrini kyçin e dorës, dita juaj të duket më e ndritshme. Ka jetgjatësi baterie deri në 12 ditë dhe mund ta mbani edhe kur notoni pasi është kundër ujit. Vjen me 30 modalitete sportive dhe monitorim në çdo kohë të zemrës dhe gjumit.

S’ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 51%
 
Kurse 2,800 L
2,690 L

Display

1.56″ AMOLED display

Display resolution: 152*486

Display brightness: up to 450 nits, adjustable

Sensors

High precision 6-axis sensor and PPG heart rate sensor

6-axis sensor: Low power-consumption 3-axis accelerometer and 3-axis gyroscope PPG heart rate sensor

Battery life

12-day extra-long battery life with magnetic charger

Charging method: Magnetic charging
Charging time: ≤ 2 hours
Battery life: ≥ 12 days*

Sports

30 fitness modes

Supported exercises:

Treadmill, Freestyle, Outdoor running, Cycling, Walking, Pool swimming, Rowing machine, Elliptical, Indoor cycling, Yoga, Jump rope, Dance, Indoor fitness, Gymnastics, HIIT, Core training, Stretching, Bowling, Badminton, Boxing, Stepper, Pilates, Basketball, Volleyball, Table tennis, Cricket, Ice skating, Kickboxing, Street dance, Zumba
Health

Heart rate and sleep monitoring
with women’s health tracking

Heart rate monitoring: Whole-day heart rate manual heart rate, resting heart rate and heart rate curve
Sleep monitoring: Deep sleep, light sleep, rapid eye movement (REM), naps
Women’s health tracking: Provides recording and reminders for the menstrual cycle and ovulation phases
Stress monitoring, breathing exercises, PAI vitality index assessment, idle alerts, step counter, goal setting

Other features

Message/call notification, App alerts, Calendar, Alarm, Clock, Stopwatch, Timer, Music control, Find phone, Unlock phone(MIUI), Camera remote shutter*, Weather, Set activity goals.

*The availability will vary between markets.

Dimensions and specifications

Body net weight
12.8 g

Body dimensions
47.4 × 18.6 × 12.7 mm

Waterproof rating
5 ATM

Wireless connection
Bluetooth 5.0

Adjustable length
155–219 mm

Battery capacity
125 mAh

Battery type
Lithium-ion polymer battery

Strap material
TPU

Strap buckle material
Aluminum alloy

Display cover material
Tempered glass with anti-fingerprint coating

Case material
PC plastic

Operating temperature
0℃~45℃

System language
Supports English, German, Italian, French, Spanish, Russian, Taditional Chinese, Simplified Chinese. The aforementioned languages will be launched successively.

Supported systems
Android 5.0 or iOS 10.0 and above

Packing list

Band body × 1
Band strap × 1
Dedicated charging cable × 1
User manual × 1

Informacion mbi Paketimin

Band body ×1
Band strap ×1
Dedicated charging cable ×1
User manual ×1

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim