POCO F4 GT

43,990 L

Çipi i parë 4 nm i Qualcomm me CPU dhe GPU të gjeneratës së ardhshme siguron performancë më të lartë dhe konsum më të ulët të energjisë. Qoftë për punë të përditshme apo për të luftuar betejat epike në lojëra, ky smartfon ka performancë të paparë! POCO F4 GT mund të kalojë automatikisht në lidhjen optimale midis rrjetit celular 5G dhe rrjetit Wi-Fi për një përvojë në internet me shpejtësi të lartë dhe të qëndrueshme.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

IDE DHURATASH
 
Nga 63,490 L
IDE DHURATASH

Knight Silver
Stealth Black
Yellow
Storage & RAM

8GB + 128GB | 12GB + 256GB

LPDDR5 RAM + UFS3.1 Storage

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Dimensions

Height: 162.5mm
Width: 76.7mm
Thickness: 8.5mm
Weight: 210g

*Data provided by internal laboratories. Industry measurement methods may vary, and therefore actual results may differ.

Processor

Snapdragon® 8 Gen 1
4nm manufacturing process
CPU: Octa-core Qualcomm® Kryo™ CPU, up to 3.0 GHz
GPU: Qualcomm® Adreno™ GPU
AI: 7th Gen Qualcomm® AI Engine
Snapdragon® X65 5G Modem

Cooling system

LiquidCool Technology 3.0

Display

6.67″ flat AMOLED DotDisplay
Resolution: 2400 × 1080 FHD+
Aspect ratio: 20:9
Refresh rate: Up to 120Hz
Touch sampling rate: Up to 480Hz
Brightness: HBM 800nits (typ)
Contrast ratio: 5,000,000:1
Colour: 1.07 billion colours
DCI-P3 wide colour gamut
HDR10+
Delta E ≈ 0.30; JNCD ≈ 0.18
1920Hz High frequency PWM Dimming
Corning® Gorilla® Glass Victus®
TrueColor Display
Sunlight Mode
Reading Mode
DisplayMate A+

Battery & Charging

4700mAh (typ) battery*
Smart 120W HyperCharge
120W in-box charger

* 4700mAh refers to the typical value of POCO F4 GT’s battery capacity. The battery is split into a dual 2350mAh cell structure for faster charging speed.

Rear camera

64MP+8MP+2MP triple camera
Flicker Sensor

64MP main camera

Sensor model: IMX686
Sensor size: 1/1.73″
Pixel size: 0.8μm;1.6μm (4-in-1)
Aperture: ƒ/1.9
AF mode: PDAF

8MP ultra-wide camera

Aperture: ƒ/2.2
FOV: 120°

2MP macro camera

Aperture: ƒ/2.4

Rear camera photography features

Night mode
Photo clones

Rear camera video recording

3840 × 2160 | 60fps, 30fps
1920 × 1080 | 60fps, 30fps
1280 × 720 | 30fps
Slow motion video:
1920 × 1080 | 120fps
1280 × 720 | 960fps, 240fps, 120fps

Front camera

20MP front camera

Sensor model: IMX596
Aperture: ƒ/2.4

Securtiy & Authentication

Side fingerprint sensor
AI Face Unlock

Network & Connectivity

Dual SIM: 5G+5G

Network bands:

Supports 5G* / 4G / 3G / 2G
5G: Supports NSA + SA
5G: n1 / 3 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28 / 38 / 40 / 41 / 77 / 78
4G: LTE FDD: Band 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28
4G: LTE TDD: Band 38 / 40 / 41
3G: WCDMA: Band 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
2G: GSM: Band 2 / 3 / 5 / 8

*5G connectivity may vary based on regional availability and local operator support.

Wireless networks:

Bluetooth 5.2
Wi-Fi 6E (2.4G/5GHz/6GHz)
Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac/ax

Vibration motor
CyberEngine super wideband X-axis linear motor
NFC*

Supports Google Pay

*Availability varies by markets

Navigation & Positioning
GPS: L1+L5 | GLONASS: G1 | Galileo: E1+E5a | BeiDou: B1I+B1C+B2a
Audio

Symmetrical quad speakers
Supports audio formats such as MP3, FLAC, APE, AAC, OGG, WAV, AMR, AWB
Dolby Atmos®
Hi-Res Audio certified
Hi-Res Audio Wireless certified

Video

MP4 I MKV I AVI I WMV I WEBM I 3GP I ASF
HDR10+

Sensor

Proximity sensor | 360° Ambient light sensor | Color temperature sensor | Gyroscope | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster | Fingerprint sensor | Flicker sensor | Sar sensor

Operation system

MIUI 13 for POCO, based on Android 12

Informacion mbi Paketimin

POCO F4 GT
120W Adapter
1.5M L-shape USB-C Cable
SIM Eject Tool
Protective Case
Quick Start Guide
Safety Information
Type-C to 3.5 mm Headphone Adapter

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim