Poco M5

Nga 19,690 L

Xiaomi Poco M5 nga Xiaomi.

Vjen me bateri me kapacitet 5000mAh e cila ju mundëson karikim nga mëngjesi në mbrëmje pavarësisht se çfarë jeni duke bërë. Xiaomi Poco M5 ka  kamer kryesore 50MP dhe kamer selfie 5MP. Procesori me tetë bërthama MediaTek Helio G99 i ndërtuar duke përdorur teknologjinë e procesit 6 nm  ofron përvojë të jashtëzakonshme të përdoruesit me performancë të fuqishme. Aplikacionet e përditshme funksionojnë pa probleme dhe lojërat e mëdha ngarkohen shpejt, kështu që argëtimi nuk duhet të presë! Ekrani inteligjent me shpejtësi të ndryshueshme të rifreskimit 90 Hz lejon një përvojë më të qetë shikimi dhe konsum më të ulët të energjisë, pavarësisht se çfarë jeni duke bërë.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Black
Processor

MediaTek Helio G99

6nm manufacturing process

CPU: Octa-core CPU, up to 2.2GHz

GPU: Arm Mali-G57 MC2

Storage & RAM

4GB + 64GB, 4GB+128GB, 6GB+128GB

Supports expandable storage up to 1TB

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Dimensions

Height: 163.99mm

Width: 76.09mm

Thickness: 8.9mm

Weight: 201g

*Data provided by internal laboratories. Industry measurement methods may vary, and therefore actual results may differ.

Display

6.58″ FHD+ DotDrop display

Resolution: 2408 × 1080 FHD+

Aspect ratio: 20:9

Refresh rate: 30 / 60 / 90Hz

Touch sampling rate: 240Hz

Brightness: 500 nits (HBM)

Contrast ratio: 1500:1

Corning® Gorilla® Glass

Sunlight display

Reading Mode

Rear Camera

50MP triple camera

50MP main camera

Aperture: ƒ/1.8

AF mode: PDAF

2MP macro camera

Aperture: ƒ/2.4

2MP depth camera

Aperture: ƒ/2.4

Rear camera video recording

1920 × 1080 | 30fps

1280 × 720 | 30fps

Front camera

5MP front camera

Aperture: ƒ/2.2

Front camera video recording

1920 × 1080 | 30fps

1280 × 720 | 30fps

Battery & Charging

5000mAh (typ) battery

18W fast charging

22.5W in-box charger

Security

Side fingerprint sensor

AI face unlock

Network & Connectivity

Dual SIM, dual standby: 4G+4G

Supports 4G / 3G / 2G

Network bands:

4G: LTE TDD: Band 38/40/41

4G: LTE FDD: Band 1/2/3/4/5/7/8/20/28/

3G: WCDMA: Band 1/2/4/5/8

2G: GSM: Band 2/3/5/8

Wireless Networks

Bluetooth 5.3

Wi-Fi Protocol: 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz

Navigation & Positioning
GPS | GLONASS | Galileo | BeiDou
Audio

Speaker

3.5mm Audiojack

FM radio

Video
Supports vudio formats such as MP4 I M4V I MKV I AVI I WMV I WEBM I 3GP I 3G2 I ASF
Sensors
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer |Electronic compass | Fingerprint sensor
Operating System
MIUI 13 for POCO, based on Android 12

Informacion mbi Paketimin

1 x POCO M5 
1 x 22.5W Adapter
1 x USB Type-C Cable 
1 x SIM Eject Tool
1 x Protective Case
1 x Quick Start Guide

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim