POCO X5 Pro 5G

39,990 L

Me çipin 6 nm i Qualcomm me CPU Octa-Core dhe GPU të gjeneratës së ardhshme siguron performancë më të lartë dhe konsum më të ulët të energjisë. Qoftë për punë të përditshme apo për të luftuar betejat epike në lojëra, ky smartfon ka performancë të paparë! POCO X5 Pro mund të kalojë automatikisht në lidhjen optimale midis rrjetit celular 5G dhe rrjetit Wi-Fi për një përvojë në internet me shpejtësi të lartë dhe të qëndrueshme.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

IDE DHURATASH
 
Nga 63,490 L
IDE DHURATASH
Black

Storage & RAM

8+256GB

LPDDR4X + UFS2.2

Dynamic RAM expansion 3.0

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Dimensions

Height: 162.91mm

Width: 76.03mm

Thickness: 7.9mm

Weight: 181g

Display

6.67″ FHD+ Flow AMOLED DotDisplay

Refresh rate: Up to 120Hz

Brightness: 500 nits (typ), 900 nits (HBM/peak brightness)

Contrast ratio: 5,000,000:1

Resolution: 2400 x 1080

DCI-P3 wide color gamut

10 bit colour depth

395 ppi

Sunlight display

Reading mode

Processor

Snapdragon® 778G Mobile Platform

CPU: Octa-core CPU, up to 2.4GHz

GPU: Qualcomm® Adreno™ 642L

Battery & Charging

5000mAh (typ)

67W turbo charging

Camera

108MP wide camera

f/1.9

0.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel

1/1.52” sensor size

8MP ultra-wide camera

f/2.2

FOV 120°

2MP macro camera

f/2.4

Rear camera video recording

4K 3840 × 2160 | 30fps

1080p 1920×1080 | 60fps, 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Rear camera video features

VLOG

Slow motion

Time-lapse

16MP front camera

f/2.4

Front camera video recording

1080p 1920×1080 | 60fps, 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Security

Side fingerprint sensor

AI Face Unlock

NFC

Supports Google Pay

Network & Connectivity

Dual SIM, dual standby: 5G+5G

Network bands:

Supports 5G / 4G / 3G / 2G

5G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/77/78

4G: LTE FDD: Band 1/2/3/4/5/7/8/20/28/66(60MHz)

4G: LTE TDD: Band 38/40/41

3G: WCDMA: Band 1/2/4/5/8

2G: GSM: 850/900/1800/1900MHz

* B66(60MHz):TX: 1710~1770MHz RX: 2110~2170MHz and disable B66 for Mexico market.

*5G connectivity may vary based on region availability and local operator support.

Wireless Networks

Bluetooth 5.2

Wi-Fi Pro-tocol: 802.11a/b/g/n/ac/ax

Navigation & Positioning

GPS: L1 | GLONASS: G1 | Beidou: B1I+B1C|Galileo: E1|QZSS: L1

Audio

Dual speakers

3.5mm headphone jack

Video

MP4丨M4V丨MKV丨AVI丨WMV丨WEBM丨3GP丨3G2丨ASF

Sensors

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

Operating System

MIUI 14 for POCO

Informacion mbi Paketimin

POCO X5 Pro 5G / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim