Redmi 10

Nga 20,990 L

Redmi 10 vjen me kamera kryesore 50MP + 8MP + 2MP + 2 MP, pra mjafton të vendosni skenën dhe momentin që doni të kapni dhe çdo gjë tjetër lërjani në dorë celularit tuaj. Përveç kamerës së përmirësuar do të mahniteni edhe nga procesori i fuqishëm me 8 bërthama, bateria 5000 mAh dhe artopolantët e dyfishtë.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Carbon Gray
Lake Green
Pebble White
Storage & RAM

4+64GB, 4+128GB, 6+128GB

LPDDR4X +eMMC

*Available configurations vary between regions.

Dimensions

Height: 161.95mm

Width: 75.53mm

Thickness: 8.92mm

Weight: 181g

Display

6.5″ FHD+ DotDisplay

Refresh rate: 90Hz

AdaptiveSync: 45/60/90Hz

2400 x 1080, 405 ppi

Sunlight display

Reading mode 3.0

Corning® Gorilla® Glass 3

Processor

MediaTek Helio G88

2 x Arm Cortex-A75 @ 2GHz

6 x Arm Cortex-A55 @ 1.8GHz

12nm manufacturing process

Arm Mali-G52 GPU

Battery & Charging

5000mAh (typ) battery

18W fast charging

9W reverse wired charging

22.5W in-box charger

USB-C

Camera

50MP

f/1.8

8MP ultra-wide camera

f/2.2

FOV 120°

2MP macro camera

f/2.4

2MP depth camera

f/2.4

Rear camera video recording

1080p | 1920×1080 at 30fps

720p | 1280×720 at 30fps

Front camera

8MP front camera

f/2.0

Front camera video recording

1080p | 1920×1080 at 30fps

720p | 1280×720 at 30fps

Security

Side fingerprint sensor

AI Face Unlock

Network & Connectivity

Dual SIM + dedicated MicroSD

Expandable storage up to 512GB

2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz

3G: WCDMA:1/2/4/5/8

4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/20/28

4G: LTE TDD:38/40/41 (B41 2535-2655MHz)

Wireless Networks

Bluetooth 5.1

Supports 2.4GHz Wi-Fi/5GHz Wi-Fi

Supports FM radio

Navigation & Positioning

GPS: L1

Galileo: E1 | GLONASS | Beidou

A-GPS supplementary positioning | Electronic compass | Wireless network | Data network

Audio

Dual speakers

3.5mm headphone jack

Sensors

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | Vibration motor | IR Blaster

UI and system

MIUI 12.5 based on Android 11

Package Contents

Device | Adapter | USB Type-C Cable | SIM Eject Tool | Protective Case | Quick Start Guide | Warranty Card

Informacion mbi Paketimin

Device

Adapter

USB Type-C Cable

SIM Eject Tool

Protective Case

Quick Start Guide

Warranty Card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim