Redmi 10C

Nga 18,990 L

Redmi 10C fuqizohet nga procesori i jashtëzakonshëm Snapdragon® 680 me tetë bërthama i cili e bën këtë smartfon të aftë për performancë të shkëlqyer, ndërsa është gjithashtu shumë efikas në energji, duke zgjatur jetëgjatësinë e baterisë. Redmi 10C është i pajisur me bateri masive 5000 mAh që zgjat mbi dy ditë (në përdorim të moderuar), duke ju lejuar të qëndroni në kontakt me të afërmit tuaj ndërsa jeni në lëvizje. Gjithashtu është i pajisur me ekran me madhësi 6.71 inç dhe rezolucion HD+ me ngjyra të mprehta dhe te ndezura. Përveç kësaj, ekrani mbrohet nga xhami Corning® Gorilla ® që është rezistent ndaj dëmtimeve, pikave të ujit dhe gërvishtjeve.

Choose according to the configuration you want:
Storage & RAM
Color

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Graphite Gray
Ocean Blue
Display

6.71″ Dot Drop display

1650 x 720 HD+

20.625: 9 aspect ratio

Supports Sunlight display | Reading mode | Color temperature adjustment

Performance

Snapdragon® 680

6nm manufacturing process
CPU: Octa-core CPU, up to 2.4GHz
GPU: Qualcomm® Adreno™ 610 GPU

Memory

LPDDR4X + UFS 2.2

RAM and ROM: 3+64GB/ 4+64GB/4+128GB

Supports expandable storage up to 1TB

Design

Dimensions: 169.59×76.56×8.29mm

Weight: 190g

Graphite Gray, Ocean Blue, Mint Green

Rear camera

50MP main camera

f/1.8
4-in-1 pixel binning

2MP depth camera

f/2.4

Rear camera video recording

1080p | 1920×1080 at 30fps
720p | 1280×720 at 30fps

Front camera

5MP front camera

f/2.2

Front camera video recording

1080p | 1920×1080 at 30fps
720p | 1280×720 at 30fps

Battery
5000mAh (typ)
Charging

Supports 18W fast charging
10W in-box charger
USB-C

Security & Authentication

Rear fingerprint sensor
AI face unlock

Network & Connectivity

Dual SIM + microSD
2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
3G: WCDMA: 1/2/4/5/8
4G: LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/20/28
4G: LTE TDD: 38/40/41 (B41 2535–2655MHz)
Bluetooth 5.0
Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac

NFC

Availability varies between markets

*Functions may vary in some markets

Navigation

GPS | AGPS | GLONASS | Beidou | Galileo

Audio
3.5mm headphone jack
Sensor

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer

UI and system
MIUI 13 based on Android 11
Included in the box

 

Redmi 10C/Adapter/USB Type-C Cable/SIM Eject Tool/Quick Start Guide/Warranty Card/

 

Informacion mbi Paketimin

 

1 x Redmi 10C
1 x Adapter
1 x USB Type-C Cable
1 x SIM Eject Tool
1 x Quick Start Guide

 

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim