Redmi 9T

22,990 L

Ndriçoni jetën tuaj me dizajnin shkëlqyes të Redmi 9T. Ky model vjen me kamera kryesore 48MP me 4 lente dhe bateri me kapacitet të madh baterie 6000mAh. Tani nuk do ju duhet të shqetësoheni më për karikimin e telefonit sepse Redmi 9T mund të rezistoj disa ditë me vetëm një karikim. Gjithashtu peshon vetëm 200g dhe është shumë estetik.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Carbon Gray
Ocean Green
Sunset Orange
Twilight Blue
Storage & RAM

4GB+64GB

LPDDR4X + UFS 2.1

4GB+128GB

LPDDR4X + UFS 2.2

6GB+128GB**

LPDDR4X + UFS 2.2

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed in the device.

*Available configurations vary between regions.

Dimensions

Height: 162.3mm

Width: 77.3mm

Thickness: 9.6mm

Weight: 198g

*Data provided by internal laboratories. Industry measurment methods may vary, and therefore actual results may differ.

Display

6.53” FHD+ Dot Drop display

2340×1080, 395ppi

Aspect ratio: 19.5:9

Contrast ratio: 1500:1

Brightness: 400 nits (typ)

Supports Sunlight mode

Supports Color temperature adjustment | Standard mode | Reading mode 2.0

TÜV Rheinland Low Blue Light certification

L1 Widevine

Processor

Qualcomm® Snapdragon™ 662

CPU: Qualcomm® Kryo™ 260, 11nm manufacturing process, octa-core CPU, up to 2.0GHz

GPU: Qualcomm® Adreno™ 610 GPU

AI: 3rd gen Qualcomm® AI Engine

Battery & Charging

6000mAh (typ) high-capacity battery*

USB-C

Supports 18W fast charging

22.5W fast charger in box

Camera

Rear Camera

48MP main camera

1/2″ sensor size

1.6μm 4-in-1 Super Pixel, 0.8μm pixel size

f/1.79

PDAF

8MP ultra-wide angle camera

FOV 120°

f/2.2

2MP macro camera

f/2.4

FF

2MP depth sensor

f/2.4

Video recording

1080p, 1920×1080 at 30fps

720p, 1280×720 at 30fps

Time-lapse video

Front Camera

8MP front camera

f/2.05

Video recording

1080p, 1920×1080 at 30fps

720p, 1280×720 at 30fps

Security

Side fingerprint sensor

AI Face Unlock

NFC

Multifunctional NFC*

Supports Google Pay

*Availability varies between markets

Network & Connectivity

Dual SIM + dedicated microSD

Expandable storage up to 512GB

Network bands:

2G: GSM: B2/3/5/8

3G: WCDMA: B1/2/4/5/8

4G: TDD-LTE: B38/40/41 (2535-2655MHz)

4G: FDD-LTE: B1/2/3/4/5/7/8/20/28

Wireless Networks

2.4GHz/5GHz Wi-Fi

Supports protocols 802.11a/b/g/n/ac

Bluetooth 5.0

FM radio

Navigation & Positioning
GPS/A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo
Audio

Dual speakers

3.5mm headphone jack

Hi-Res Audio certification

Sensors
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | Vibration motor | IR Blaster
Operating System
MIUI 12 based on Android 10
Package Contents
Redmi 9T 
Adapter 
USB-C cable 
SIM eject tool
Soft case 
User guide 
Warranty card

Informacion mbi Paketimin

Redmi 9T 
Adapter 
USB-C cable
SIM eject tool
Soft case
User guide
Warranty card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim