Redmi A2+

Ofertë!
TRANSPORT FALAS

8,990 L

Kurse 1,000 L

Redmi A2+ vjen me një dizajn trendi me kornizë të sheshtë, i disponueshëm në nuancat qetësuese të ngjyrës së zezë, jeshile dhe blu. Paneli i pasmë me teksturë ka një pamje premium që i reziston njollave të gjurmëve të gishtërinjve dhe është i rehatshëm për t’u mbajtur për një periudhë të gjatë kohore. Ekrani i madh me pastërti kristal 6,52″ HD+ do t’ju japë menjëherë një përvojë vizuale dhe mahnitëse kur shikoni filma ose luani  lojëra. Sistemi i kamerës së dyfishtë 8MP vjen me algoritme inteligjente të përpunimit të imazhit, duke ju lejuar të regjistroni të gjitha historitë tuaja. Gjithashtu ka një bateri masive 5000 mAh dhe karikimin e shpejtë 10 W, e cila mundëson të shijoni jetëgjatësi më të gjatë të baterisë. Thuaj lamtumirë ankthit me bateri të ulët!

Choose according to the configuration you want:
Storage & RAM
Color

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 24%
TRANSPORT FALAS
Kurse 1,200 L
3,790 L
Ofertë!
- 22%
TRANSPORT FALAS
Kurse 3,500 L
12,490 L
Ofertë!
- 34%
Black

Processor

MediaTek Helio G36

CPU: Up to 2.2GHz

Storage & RAM

2GB+32GB | 3GB+32GB

LPDDR4X + eMMC 5.1

Supports expandable storage up to 1TB

Dimensions

Height: 164.9mm

Width: 76.75mm

Thickness: 9.09mm

Weight: 192g

Display

6.52” HD+ Dot Drop display

1600 x 720 HD+

20:9 aspect ratio

Supports Night Light

Rear Camera

8MP main camera

f/2.0Auxiliary lens*

*Auxiliary lens refers to QVGA lens with an active pixel array of 248 x 328.

Rear video recording

1080p | 1920 x 1080 at 30fps

720p | 1280 x 720 at 30fps

Front Camera

5MP

f/2.2

Front video recording

1080p | 1920 x 1080 at 30fps

720p | 1280 x 720 at 30fps

Battery and Charging
5000mAh (typ)
10W fast charging
10W in-box charger
Micro USB
Security

Rear fingerprint sensor

Network & Connectivity

Dual SIM + microSD

Network bands

2G: 850 900 1800 1900MHz

3G: 1/5/8

4G: LTE FDD: B1/3/5/7/8/20/28

4G: LTE TDD: B38/40/41

Wireless Networks

Supports 2.4GHz Wi-Fi

Supports FM radio* (with headphones)

Bluetooth 5.0

*The FM function requires the use of wired headphones and may vary across regions.

Navigation & Positioning

GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1I | Galileo E1

Audio

3.5mm headphone jack

Sensors

Accelerometer

Operating System

Android 12 (Go Edition)

Informacion mbi Paketimin

Redmi A2+/ Adapter/ USB cable / SIM eject tool / Warranty card / User guide

 

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim