Redmi Note 11 Pro Plus 5G

Ofertë!
TRANSPORT FALAS

39,990 L

Kurse 13,000 L

Ju prezantojmë me modelin më të bukur “Note”. Performancë e lartë e shoqëruar me bateri 4500 mAh dhe teknologjinë e karikimit të shpejtë 120W. Ky model vjen me kamer kryesore 108 MP. Kapni peizazhe të mrekullueshme, portrete të nivelit të lartë, shkrepje në errësirë etj. Telefoni perfekt për të luajtur dhe për të bërë punë të ndryshme kudo që të jeni.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 9%
TRANSPORT FALAS
Kurse 6,500 L
63,490 L
Ofertë!
- 19%
TRANSPORT FALAS
Kurse 7,500 L
32,490 L
Graphite Gray
Green
Processor

MediaTek Dimensity 920 5G (6 nm)

CPU: Octa-core (2×2.5 GHz Cortex-A78 & 6×2.0 GHz Cortex-A55)
GPU: Mali-G68 MC4

Storage and RAM

6+128/8+128/8+256GB

LPDDR4X + UFS2.2

Expandable storage up to 1TB

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Display

6.67″ FHD+ Super AMOLED

Refresh rate: Up to 120Hz

Brightness: HBM 700 nits (typ), 1200 nits peak brightness (typ)

Contrast ratio: 4,500,000:1

Resolution: 2400 x 1080

DCI-P3 wide color gamut

365 ppi

Reading mode 3.0

Sunlight display

Rear Camera

108MP Wide Camera

f/1.9
0.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel

1/1.52” sensor size

8MP ultra-wide camera

f/2.2

FOV 118°

2MP macro camera

f/2.4

Rear camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps
720p 1280×720 | 30fps

Front camera

16MP front camera

f/2.4

Front camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Battery & Charging

Li-Po 4500 mAh, non-removable

Fast charging 120W, 100% in 15 min (advertised)

Power Delivery 3.0

Quick Charge 3+

Security

Side fingerprint sensor

AI Face Unlock

Network & Connectivity

SIM 1 + Hybrid (SIM or MicroSD)

Supported network bands:GSM:2/3/5/8

WCDMA:B1/2/5/8

LTE FDD: 1/3/5/8

LTE TDD: 40/41

5G N1/3/5/8/28/40/78

Bluetooth 5.1

Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac

Navigation & Positioning
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1
Audio

Dual speakers

3.5mm headphone jack

Hi-Res Audio certification

Sensors
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope
Operating System
Android 11, MIUI 12.5
Package Contents
Redmi Note 11 Pro + 5G / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card

Informacion mbi Paketimin

1 x Smartphone

1 x Adapter

1 x USB Type-C Cable

1 x Protective Case

1 x Ejecting Tool

1 x Manual

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim