Redmi Note 11 Pro 5G

Ofertë!
TRANSPORT FALAS

32,490 L

Kurse 7,500 L

Nga modelet më të fundit të Xiaomi. Performancë e lartë e shoqëruar me bateri të madhe 5000 mAh. Sistemi i shkëlqyer i imazhit 108 MP. Tre kamera punojnë së bashku për të kapur peizazhe të mrekullueshme, skena mahnitëse të natës, portrete të nivelit të lartë. Telefoni perfekt për të luajtur dhe për të bërë punë të ndryshme si në shtëpi ashtu edhe në zyrë. Shijoni lojëra dhe transmetim super të qetë si dhe shkarkimin ultra të shpejtë. Karikim të shpejtë baterie me fuqi 67W.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM
Atlantic Blue
Graphite Gray
White
Processor

Snapdragon® 695

CPU: Octa-core CPU, up to 2.2GHz
GPU: Qualcomm® Adreno™ 619

Storage and RAM

6+64/6+128/8+128GB

LPDDR4X + UFS2.2
Expandable storage up to 1TB

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Dimensions

Height: 164.19mm
Width: 76.1mm
Thickness: 8.12mm
Weight: 202g

Display

6.67″ FHD+ AMOLED DotDisplay
Refresh rate: Up to 120Hz
Brightness: HBM 700 nits (typ), 1200 nits peak brightness (typ)
Contrast ratio: 4,500,000:1
Resolution: 2400 x 1080
DCI-P3 wide color gamut
395 ppi
Sunlight display
Reading mode 3.0

Rear camera

108MP wide camera
f/1.9
0.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel
1/1.52” sensor size

8MP ultra-wide camera
f/2.2
FOV 118°

2MP macro camera
f/2.4

Rear camera video recording
1080p 1920×1080 | 30fps
720p 1280×720 | 30fps

Front camera

16MP front camera
f/2.4

Front camera video recording
1080p 1920×1080 | 30fps
720p 1280×720 | 30fps

Battery & Charging

5000mAh (typ)
67W turbo charging
67W in-box charger
USB-C

Security

Side fingerprint sensor
AI Face Unlock

NFC

Availability varies between market

*Functions may vary in some markets.

Network & Connectivity

SIM 1 + Hybrid (SIM or MicroSD)
2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
3G: WCDMA:1/2/4/5/8/19
4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66
4G: LTE TDD:38/40/41
5G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78
Bluetooth 5.1
Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac

Navigation & Positioning

GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1

Audio

Dual speakers
3.5mm headphone jack
Hi-Res Audio certification

Sensors
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope
Operating System
MIUI 13, based on Android 11
Package Contents

 

Redmi Note 11 Pro 5G / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case /Quick Start Guide / Warranty Card

 

Informacion mbi Paketimin

1 x Smartphone

1 x Adapter

1 x USB Type-C Cable

1 x Protective Case

1 x Ejecting Tool

1 x Manual

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim