Redmi Note 11S

Nga 23,490 L

Redmi Note 11S vjen me kamer kryesore 108MP për foto të mahnitshme dhe të pastra si kristal.  Kapni çdo detail pavarësisht ndriçimit apo vendit ku ndodheni. Smartfoni është i pajisur me bateri me kapacitet 5000mAh e cila suportonin karikimin super të shpejtë 33W. Kjo teknologji karikimi ju shkurton kohën totale të karikimi me 26% dhe gjithashtu është shumë e qendrueshme dhe efiçente.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 25%
IDE DHURATASH
Kurse 1,500 L
4,490 L
IDE DHURATASH
 
Nga 19,490 L

Graphite Gray
Pearl White
Twilight Blue
Processor

MediaTek Helio G96

CPU: Octa-core CPU, up to 2.05GHz

GPU: ARM Mali-G57 MC2

Storage and RAM

6GB+64GB | 6GB+128GB | 8GB+128GB

LPDDR4X + UFS2.2

Expandable storage up to 1TB

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device

Dimensions

Height: 159.87mm

Width: 73.87mm

Thickness: 8.09mm

Weight: 179g

Display

6.43″AMOLED DotDisplay

Refresh rate: Up to 90Hz

Touch sampling rate: Up to 180Hz

Brightness: HBM 700 nits (typ), 1000 nits peak brightness (typ)

Contrast ratio: 4,500,000:1

Resolution: 2400 x 1080

DCI-P3 wide color gamut

409 ppi

Reading mode 3.0

Sunlight display

Rear camera

108MP wide camera

Samsung HM2

108MP

f/1.9

0.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel

1/1.52” sensor size

8MP ultra-wide camera

f/2.2

FOV 118°

2MP macro camera

f/2.4

2MP depth camera

f/2.4

Rear camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Front camera

16MP front camera

f/2.4

Front camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Battery & Charging

5000mAh (typ)

33W Pro fast charging

33W in-box charger

USB-C

Security

Side fingerprint sensor

AI Face Unlock

NFC

Availability varies between market

*Functions may vary in some markets

Network & Connectivity

Dual SIM + microSD

Supported network bands:

2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz

3G: WCDMA:1/2/4/5/8

4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/20/28

4G: LTE TDD:38/40/41 (B41 2535-2655MHz)

Bluetooth 5.0

Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac

Navigation & Positioning

GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1

Audio

Dual speakers

3.5mm headphone jack

Hi-Res Audio certification

Sensors

Proximity sensor| Ambient light sensor| Accelerometer | Electronic compass| IR blaster| Gyroscope

Operating System

MIUI 13 based on Android 11

Package Contents

Redmi Note 11S / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card

Informacion mbi Paketimin

1 x Redmi Note 11S

1 x Adapter

1 x USB Type-C Cable

1 x SIM Eject Tool

1 x Protective Case

1 x Quick Start Guide

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim