Redmi Note 12 Pro+ 5G

37,990 L

Me kamerën revolucionare 200 MP, stabilizim Optik të Imazhit (OIS) dhe lente 7P, kjo pajisje ofron imazhe mahnitëse me detaje të jashtëzakonshme. Kamera shkëlqen në dritë të ulët dhe ofron fotografi natën pa blic. Pajisja ka MediaTek Dimensity 1080 për performancë të qetë dhe lidhje 5G. Ekran AMOLED 120 Hz sjell ngjyrat me kontrast të lartë dhe gamë të gjerë ngjyrash. Mbështetja Dolby Vision® dhe Dolby Atmos® përmirësojnë përvojën tuaj të shikimit dhe tingullin. Pajisja ka një dizajn të hijshëm dhe të qëndrueshëm. Me baterinë 5000 mAh dhe teknologjinë 120 W HyperCharge, ju mund të karikoni shpejt telefonin. Procesori 6nm optimizon shpejtësinë dhe energjinë, duke e bërë atë të përsosur për multimedia, lojëra dhe lidhje 5G. Bëhuni gati për të përjetuar më të mirën me Redmi Note 12 Pro Plus 5G.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 9%
TRANSPORT FALAS
Kurse 6,500 L
63,490 L

Blue
Midnight Black

Processor

MediaTek Dimensity 1080

6nm manufacturing process

CPU: Octa-core CPU, up to 2.6GHz

GPU: Mali-G68

Storage & RAM

8+256GB

LPDDR4X + UFS2.2

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Design

Height: 162.9mm

Width: 76mm

Thickness: 8.98mm

Weight: 210.5g

*Data provided by internal laboratories. Industry measurement methods may vary, and therefore actual results may differ.

Display

6.67″ FHD+ Flow AMOLED display

Refresh rate: Up to 120Hz

Brightness: 900 nits peak brightness

Contrast ratio: 5,000,000:1

Resolution: 2400 x 1080

DCI-P3 wide color gamut

Corning® Gorilla® Glass 5 protection

Supports Dolby Vision®

Rear camera

200MP+8MP+2MP triple camera

200MP wide camera

OIS

f/1.65

16-in-1 binning into one large 2.24μm pixel

1/1.4” sensor size

7P lens

8MP ultra-wide camera

f/2.2

FOV 119°

2MP macro camera

f/2.4

Rear camera video recording

4K at 30fps

1080p at 30/60fps

720p at 30fps

Slow motion: 1080p at 120fps | 720p at 120/240/960fps

Front camera

16MP front camera

Front camera video recording

1080p at 30/60fps

720p at 30fps

Slow motion: 720p at 120fps

Battery & Charging

5000mAh battery (typ)

120W HyperCharge

120W in-box charger

Cooling system

LiquidCool Technology

Security & Authentication
Side fingerprint sensorAI Face Unlock
NFC

Yes

*Functions may vary in some markets.

Network & Connectivity
Supports dual 5G
2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
3G: WCDMA:1/2/4/5/6/8/19
4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66
4G: LTE TDD:38/40/41
5G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78
Bluetooth 5.2
Wi-Fi: Wi-Fi 6/Wi-Fi 5/Wi-Fi 4/802.11a/b/g/n/ac
*5G connectivity may vary based on region availability and local operator support.
Navigation
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1I | Galileo E1
Audio
Dual speakers
Supports Dolby Atmos®
3.5mm headphone jack
Audio playback

Supports audio formats such as MP3, FLAC, APE, DSF, M4A, AAC, OGG, WAV, AMRHi-Res Audio certification

Video playback

MP4丨M4V丨MKV丨AVI丨3GP丨3G2

Sensor

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

Vibration motor

X-axis linear motor

Operating System

MIUI 14, based on Android S

Informacion mbi Paketimin

Redmi Note 12 Pro+ 5G/ Adapter/ USB Type-C Cable/ SIM Eject Tool/ Protective Case/ Quick Start Guide/

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim