Redmi Note 8 2021

21,490 L

Çmim i arsyeshëm dhe performancë e lartë në një pajisje të vetme. Modeli Note 8 2021 është i pajisur me katër kamera kryesore, ekran 6.3 inch me rezolucion Full HD+ dhe teknologjinë Gorilla Glass 5. Gjithashtu është i pajisur me bateri me kapacitet 4000 mAh e cila suporton teknologjinë e karikimit të shpejtë.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Moonlight White
Neptune Blue
Space Black
Processor

MediaTek Helio G85

12nm manufacturing process
Octa-core CPU, up to 2.0 GHz
Mali-G52 MP2 GPU

Storage and RAM

4GB+64GB | 4GB+128GB

LPDDR4X RAM + eMMC 5.1 storage

* The amount of available storage and RAM is less than the indicated memory, as the operating system and pre-installed software are stored in the device.

Dimensions

Height: 158.3mm
Width: 75.3mm
Thickness: 8.35mm
Weight: 190g

Display

6.3″ FHD+ Dot Drop display

19.5:9, 2340×1080
409 PPI
Contrast ratio: 1500:1 (typ)
Brightness: 500 nits (typ)
Reading mode
Sunlight display
Dark mode
Corning® Gorilla® Glass 5

Rear Camera

48MP wide-angle camera

1/2” sensor size
0.8 μm pixel size, 4-in-1 to 1.6μm Super Pixel (12MP in auto mode)
f/1.79

8MP ultra-wide angle camera

f/2.2
120° FoV (102° after distortion correction)

2MP macro camera

f/2.4

2MP depth sensor

f/2.4

Rear camera photography features

Night mode
Document mode
Pro mode

Rear camera video features

Video filters
AI Beautify
Time-lapse video
Video stabilization (up to 1080p at 30 fps)

Rear camera video recording

1080p 1920×1080 at 30fps
720p 1280×720 at 30fps
Slow motion video: 120fps, 720p

Front Camera

13MP in-display selfie camera
f/2.0

Front camera video recording

1080p 1920×1080 at 30fps
720p 1280×720 at 30fps

Battery & Charging

4000mAh (typ) battery
Supports 18W fast charging
22.5W inbox charger

Security

Rear fingerprint sensor
AI Face Unlock

Network & Connectivity

Dual SIM + dedicated MicroSD (up to 256GB expandable)

Supported network bands:

4G: LTE FDD B1/2/3/4/5/7/8/20/28
4G: LTE TDD B38/40
3G: WCDMA B1/2/4/5/8
2G: GSM 850 900 1800 1900 MHz

Supported wireless networks

2.4GHz/ 5GHz Wi-Fi
Bluetooth 5.2

Navigation & Positioning
GPS: L1 | Glonass G1|Galileo E1 | Beidou B1
Audio

1217 super-linear speaker
3.5mm headphone jack

Sensors

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Gyroscope | Electronic compass | Linear motor | IR blaster

Operating System
MIUI 12.5 based on Android 11
Package Contents

Redmi Note 8 2021 / Adapter / USB Type-C cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide

Informacion mbi Paketimin

1 x Redmi Note 8 2021

1 x Adapter

1 x USB Type-C cable

1 x SIM Eject Tool

1 x Protective Case

1 x Quick Start Guide

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim