Xiaomi 12T

PRODUKT I RI

48,990 L

Mega momente, mega vizuale me Xiaomi 12T! Me një kamerë master ultra të qartë 108MP me rezolucion të lartë, konfigurimi i këtij smartphone është i pajisur me përmirësime të shumta optike dhe veçoritë më të mira të natës për t’ju ofruar pamje të reja, ditën dhe natën. Dridhja e duarve ose lëvizja e papritur do të shkaktojë pak probleme për fotot tuaja nën ndriçimin e dobët. “Modaliteti i natës” është një veçori e besueshme dhe e lehtë e krijuar vetëm për këto situata, duke i paraqitur momentet tuaja të qarta në të gjitha skenat.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Blue
Black

Processor

Dimensity 8100-Ultra

5nm power-efficient manufacturing process

Up to 2.85GHz

CPU:

4x Gold cores (A78-based), 2.85GHz

4x Silver cores (A55-based), 2.0GHz

GPU: Mali-G610 MC6

Storage & RAM

8GB+128GB | 8GB+256GB

LPDDR5 RAM + UFS 3.1 storage

Dimensions

Height: 163.1mm

Width: 75.9mm

Thickness: 8.6mm

Weight: 202g

Display

6.67” AMOLED DotDisplay

20:9, 2712×1220

446 ppi

Refresh rate: 120Hz

Touch sampling rate: Up to 480Hz

*Touch sampling rate may vary according to the content on your display.

AdaptiveSync display: 30Hz/60Hz/90Hz/120Hz

Over 68 billion colors

Color gamut: DCI-P3

TrueColor display: JNCD≈0.37, Delta E≈0.66

Contrast ratio: 5,000,000:1

Brightness: 500 nits (typ) 900 nits peak brightness

4096 level brightness adjustment

HDR10+

Corning®Gorilla®Glass 5

Supports True Display

Supports Reading mode

Supports Sunlight mode

360° ambient light sensors

Rear Camera

108MP+8MP+2MP triple camera

108MP wide angle camera

0.64μm, 1.92μm 9-in-1 pixel size

1 /1.67″ sensor size

f/1.7

OIS

8MP ultra-wide angle camera

120° FOV

f/2.2

2MP macro camera

f/2.4

Rear camera photography features

Long exposure mode with six effects (Moving crowd, Oil painting, Neon trails, Light painting, Starry sky, Star trails)

Photo clones

Timed burst

Photo filters

Night mode(wide)

108MP mode

Document mode

AI camera

Google lens

Movie frame

Pro mode

Image format captured: HEIF and JPEG

HDR

RAW mode

Face recognition

AI distortion correction (Ultra wide)

Rear camera video features

Ultra Night Video

One-click AI Cinema: Magic Zoom, Slow Shutter,Time Freeze, Night Time-lapse, Parallel World, Freeze frame video

HDR Video

Pro Time-lapse

Vlog mode

Dual video

Video editing

Video pro mode

Video log format

Slow motion video: 120 fps, 240 fps, 960 fps

Rear camera video recording

4K 3840×2160 at 30fps

1080p 1920×1080 at 60fps

1080p 1920×1080 at 30fps

720p 1280×720 at 30fps

Front Camera

20MP in-display selfie camera

f/2.24

Front camera photography features

Timed burst

AI Beautify

AI portrait mode with bokeh and depth control

HDR

Panorama selfies

Front camera video features

Video HDR

AI portrait video

Time-lapse selfie

Front camera video recording

1080p 1920×1080 at 60fps

1080p 1920×1080 at 30fps

720p 1280×720 at 30fps

Slow motion video: 120fps, 720p

Battery & Charging

5000mAh battery (typ)

Supports 120W wired turbo charging

19mins to 100%

Inbox 120W charger

USB type-c

Xiaomi Adaptive Charge

Cooling system

Liquid cooling system (Super big Vapor chamber+ Multilayer graphite sheets+Boron Nitride film)

Security

In-screen fingerprint sensorAI Face Unlock

NFC

Yes

Network & Connectivity

Dual SIM (nano SIM)

Network bands:

5G: Supports NSA + SA

5G: n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n38/n40/n41/n66/n77/n78

4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66

4G: LTE TDD: B38/40/41

3G: WCDMA: B1/2/4/5/6/8/19

2G: GSM: 850 900 1800 1900 MHz

Supports 4×4 MIMO

*5G connectivity may vary based on region availability and local operator support.

Wireless Networks

Wi-Fi 6

Supported protocols: Wi-Fi 4, Wi-Fi 5,Wi-Fi 6 and 802.11a/b/g

Supports 2.4GHz/5GHz Wi-Fi, Miracast

Supports 2×2 MIMO, WiFi Direct

Bluetooth 5.3

Supports AAC/LDAC/LHDC

Navigation & Positioning

GPS: L1+L5

Galileo: E1+E5a | Glonass: G1 | Beidou | NavIC: L5 | QZSS L1+L5

A-GNSS supplementary positioning | Wireless network | Data network | MPE

Audio

Dual speakers

Dolby Atmos

 

Audio playback

Supports audio formats such as MP3, FLAC, APE, AAC, OGG, WAV, AMR, AWB

Hi-Res Audio certification

Video playback

MP4 | MKV| 3GP

Supports HDR display when playing HDR10, HDR10+ video content

Sensors

Proximity sensor | 360° Ambient light sensor | Accelerometer | Gyroscope | Electronic compass | color temperature sensor | IR Blaster| Flicker sensor

Vibration motor

X-axis liner vibration motor

Operating System

MIUI 13, Android 12

Informacion mbi Paketimin

Xiaomi 12T/Adapter/USB Type-C Cable/SIM Eject Tool/Protective Case/Quick Start Guide/Warranty Card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim