Xiaomi 13 Lite

Ofertë!
TRANSPORT FALAS
PRODUKT I RI

46,490 L

Kurse 9,500 L

Dizajn i lakuar, i lehtë dhe ultra i hollë që përshtatet në mënyrë të përkryer në dorën tuaj. Xiaomi 13 Lite ofron një dizajn të lehtë me performancë të jashtëzakonshme. Shkëlqeni në mjedise me ndriçim të dobët me Xiaomi Selfie Glow. Kjo është pa dyshim një kryevepër. Xiaomi 13 Lite jo vetëm që jep një mesazh stili, por gjithashtu kap frymën e pavarësisë dhe aspiratës. Kini besimin për të shprehur veten dhe mos ndaloni kurrë së frymëzuari.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 42%
TRANSPORT FALAS
Kurse 2,500 L
3,490 L
Ofertë!
- 19%
TRANSPORT FALAS
Kurse 3,000 L
12,990 L

Black

Storage

8GB+128GB, 8GB+256GB

 

Display

6.55″ FHD+ AMOLED display

Color depth: up to 68 billion colors (10-bit +2-bit)

Refresh rate: 120Hz

Dolby Vision®

HDR10+

Touch sampling rate: 240Hz

20:9, 2400 x 1080

402ppi

360-degree ambient light sensors

Color gamut: sRGB 100% (typ), DCI-P3(typ)

Contrast ratio: 5,000,000:1 (typ)

Brightness: 500nits (typ), 900nits (High Brightness mode), up to 1000nits (peak)

Reading mode

Sunlight mode

Corning® Gorilla® Glass 5

TrueColor technology, ΔE ≈ 0.44, JNCD ≈ 0.42

1920Hz PWM dimming

Design

In-screen fingerprint sensor

Dimension: 159.2 × 72.7 × 7.23mm

Weight: 171g

Rear camera

50MP wide-angle camera

1/1.56” sensor size

1.0 μm pixel size, 4-in-1 Super Pixel (12.5MP in auto mode)

f/1.8

Sony IMX766 sensor

Contrast AF

86° FOV

7P lens

8MP ultra-wide angle camera

1.12 μm pixel size

f/2.2

119° FOV

5P lens

2MP macro camera

f/2.4

Fixed focus (4cm focus distance, cannot focus at infinity)

Rear camera photography features

50MP mode

Eye tracking focus

Night mode

Motion capture

Timed burst

Document mode

AI camera

Lightning Burst

Google Lens

AI Beautify

AI Beautify on portrait mode

Movie frame

Pro mode

Panorama (Wide, Selfie)

HDR

AI distortion correction (Ultra wide)

AI Sky

ScapingCinematic filters

Rear camera video features

One-click AI cinema

Vlog mode12 video filters

Video teleprompter

Movie frameTime-lapse video

Short video

Slow motion video

Dual video (Main camera + Selfie camera)

EIS (1080p 30fps)

Rear video recording

4K 3840×2160 at 30fps

1080p 1920×1080 at 60fps

1080p 1920×1080 at 30fps

720p 1280×720 at 30fps

Slow motion video:

120fps, 1080p/720p

240fps, 720p

960fps, 720p

Front camera

32MP ultra-wide angle camera

f/2.4

0.8 μm pixel size

GD2

1/2.74″ sensor size

FOV 100°

8MP depth sensor

f/2.28

1.12 μm pixel size

Dual LEDs (Xiaomi Selfie Glow)

Front camera photography features

Dynamic framing(0.6x, 0.8x, 1x)

Night mode

AI Beautify

HDR

Selfie timer

Screen softlight

Palm Shutter

Pocket mirror

Front camera video features

EIS Video stabilization

Video teleprompter

Vlog mode

Ultra-wide angle video

Selfie portrait video

Processor

Snapdragon® 7 Gen 1

4nm Process Technology

1x A710@ 2.4GHz

3x A710@ 2.36GHz

4x A510@ 1.8GHz

GPU Adreno 644

Battery & Charging

4500mAh battery

67W turbo charging

67W inbox charger

USB Type-C

Xiaomi AdaptiveCharge

Security & Authentication

In-screen fingerprint sensor

AI Face Unlock

Network & Connectivity

Dual SIM (nano SIM+ nano SIM or nano SIM + eSIM*)

*Use of eSIM requires a wireless service plan. This service plan may be subject to certain restrictions of use on switching service providers and roaming (even after contract expiration). eSIM availability may vary depending on country/region and carrier. For more details, please contact your carrier for more information. https://www.mi.com/global/support/esim

5G NR: n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78

LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66

LTE TDD: 38/40/41/42

WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19

GSM:2/3/5/8

Supported protocols: Wi-Fi 6, Wi-Fi 5, Wi-Fi 4 (802.11a/b/g/n/ac/ax)

Supports 2.4GHz Wi-Fi / 5GHz Wi-Fi

Bluetooth 5.2

NFC

Yes*

*Availability varies between markets.

Navigation

BeiDou: B1I + B1C

GPS: L1

Galileo: E1,

GLONASS: G1

QZSS: L1

A-GPS supplementary positioning | Electronic compass | Wireless network | Data network

Audio

Dolby Atmos®

Audio playback

Supported audio formats: MP3, FLAC, APE, AAC, OGG, WAV, WMA, AMR, AWB

 

Video playback

MP4丨MKV丨WMV丨WEBM丨3GP丨ASF

Sensor

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Gyroscope | Electronic compass | Linear motor | IR blaster

UI and system

MIUI 14, Android 12

Informacion mbi Paketimin

Mobile Phone/ Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card / Safety information

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim