Xiaomi Pad 6

34,990 L

Xiaomi Pad 6 është një tablet i krijuar si për punë ashtu edhe për argëtim, me një dizajn të hijshëm metalik unibody dhe një ekran 11 inç WQHD+ me një shpejtësi rifreskimi 144 Hz. Mundësuar nga Snapdragon® 870, ai siguron performancë të lartë për lojëra, redaktimin e videove dhe kryerjen e shumë detyrave. Pad 6 vjen me një bateri 8840 mAh me karikim të shpejtë 33W për përdorim të zgjatur dhe ofron audio gjithëpërfshirëse me 4 altoparlantë dhe mbështetje Dolby Atmos®. Karakteristikat e tij të produktivitetit përfshijnë ndarjen e shpejtë të ekranit, ekranin me shumë dritare dhe mjetet e avancuara të takimeve me video, duke e bërë atë një shoqërues të fuqishëm për çdo detyrë.

Ka stok

Grey
Dimensions

Height: 253.95mm

Width: 165.18mm

Thickness: 6.51mm

Weight: 490g

Processor

Snapdragon® 870 Mobile Platform

7nm manufacturing process

Storage & RAM

8GB+256GB

LPDDR5 RAM + UFS 3.1 storage

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Display

Size: 11″ display

Screen type: LCD

Resolution: 2880*1800

Pixel density: 309 ppi

Refresh rate: 144Hz

Brightness : 550nits (typ)

Contrast ratio: 1400:1

Over 1 billion colors

Supports DCI-P3

TÜV Rheinland Low Blue Light Certification

Corning® Gorilla® Glass 3

Dolby Vision / Dolby Atmos

 

Camera

Rear camera: 13MP
f/2.2 PDAF
4k | 30fps
1080p | 30/60fps
720p | 30fps

Front camera: 8 MP
1.12um f/2.2
1080p | 30fps
720p | 30fps

Battery & charging

8840mAh (typ) / 8640mAh(min)

33W wired charging

Supports QC4 / QC3+ / QC3.0 / QC2.0 / PD3.0 / PD2.0 fast charging / MI FC1.0 fast charging

Data transfer

USB 3.2 Gen1

5Gbps

*USB 3.2 transmission speeds compared to USB 2.0, data retrieved from USB-IF.
*USB 3.2 Gen 1 functionality requires a USB 3.2 Gen 1 enabled cable (sold separately).

Connectivity

USB Type-C

WiFi 6,WiFi 5,WiFi 4 & 802.11a / b / g

2.4G WiFi | 5G WiFi

Bluetooth 5.2

Supports AAC/LDAC/LHDC 3.0

Supports IPv6

Audio & Video
MP3, FLAC, APE, AAC, OGG, WAV, AMR, AWB

Hi-Res & Hi-Res Wireless Audio, Dolby Atmos® supported

3G2、AVI、DivX、TS/M2TS、MKV、WEBM、MPG、3GP/MPEG-4、MOV、ASF/WMV、HEIC/HEIF

HDR10, Dolby Vision®

4 mics

4 speakers

Sensors
Accelerometer, Gyroscope, Ambient light sensor, Hall sensor
Operating System

MIUI Pad 14

Android 13

Informacion mbi Paketimin

Xiaomi Pad 6 / Power adapter / USB Type-C Cable / Quick Start Guide / Warranty Card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim