Xiaomi Poco X5

Ofertë!
TRANSPORT FALAS

28,990 L

Kurse 6,000 L

Teknologjia superiore e procesit 6 nm e Snapdragon, siguron reduktim të konsumit të energjisë duke ofruar performancë më energjike të përpunimit dhe u mundëson të gjithë lojtarëve të shijojnë një përvojë të re lojrash. Konfigurim hardueri i jashtëzakonshëm dhe shumë i optimizuar për një përvojë më të qetë gjatë leximit ose shkrimit të skedarëve, kryerjes së shumë detyrave, instalimit të aplikacioneve ose ngarkimit të lojërave. POCO X5 është i pajisur me një ekran të veçantë që ofron një përvojë vizuale të jashtëzakonshme.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 9%
TRANSPORT FALAS
Kurse 6,500 L
63,490 L
Blue
Black

Storage & RAM

6+128/8+256G

BLPDDR4X + UFS2.2Expandable storage up to 1TB

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device. Actual support and compatibility of memory cards may vary between manufacturers.

Dimensions

Height: 165.88mm

Width: 76.21mm

Thickness: 7.98mm

Weight: 189g

* Data provided by internal laboratories. Industry measurement methods may vary, and therefore actual results may differ.

Display

6.67″ FHD+ AMOLED DotDisplay

Refresh rate: Up to 120Hz

Brightness: 700 nits (HBM), 1200 nits (peak)

Contrast ratio: 4,500,000:1

Resolution: 2400 x 1080

DCI-P3 wide colour gamut

395 ppi

Sunlight display

Reading mode 3.0

Processor

Snapdragon® 695 5G Mobile Platform

CPU: Octa-core CPU, up to 2.2GHz

GPU: Qualcomm® Adreno™ 619

Battery & Charging

5000mAh (typ)

33W fast charging

33W in-box charger

USB-C

Camera

48MP triple camera

f/1.8

0.64μm

1/2.76” sensor size

8MP ultra-wide camera

f/2.2

FOV 118°

2MP macro camera

f/2.4

Rear camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Rear camera video features

Time-lapse

Slow motion

Short video

13MP front camera

f/2.45

Front camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Security

Side fingerprint sensor

AI Face Unlock

NFC

Supports Google Pay

*Functions may vary in some markets.

Network & Connectivity

SIM 1 + Hybrid (SIM or MicroSD)

Network bands:

Supports 5G / 4G / 3G / 2G

5G: Sub6G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/77/78

4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20/28/66(UL 1710-1780,DL:2110-2180)

4G: LTE TDD: B38/40/41

3G: WCDMA: B1/2/4/5/8

2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz

*5G connectivity may vary based on region availability and local operator support.

Wireless Networks

Bluetooth 5.1

Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac

Navigation & Positioning

GPS: L1 |GLONASS: G1 | Compass: B1 | Galileo E1

Audio

3.5mm headphone jack

Hi-Res Audio certification

Video

MP4丨M4V丨MKV丨AVI丨WMV丨WEBM丨3GP丨3G2丨ASF

Sensors

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

Vibration motor

Coin motor

Operating System

MIUI 13 for POCO

Informacion mbi Paketimin

POCO X5 5G / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim