Xiaomi Redmi 10 5G

24,490 L

Rrisni nivelin me 5G

Shijoni më shumë me 5G. Shijoni shpejtësi më të lartë shkarkimi, transmetoni video me cilësi më të lartë dhe luani lojëra me vonesë më të ulët. Redmi 10 5G vjen me prosecor 7nm dhe dhe ekran 6.58” FHD. Jepini vetes mundësinë e të shijuarit një eksperiencë si kurr më parë.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Graphite Gray

Display

6.58″ FHD+ display

Resolution: 2048 x 1080

Refresh rate: Up to 90Hz

AdaptiveSync: 30/50/60/90Hz

Corning® Gorilla® Glass

Sunlight display

Reading mode 3.0

Chipset

MediaTek Dimensity 700

CPU: Octa-core CPU, up to 2.2GHz

GPU: ARM Mali-G57 MC2

Memory

LPDDR4X + UFS2.2

RAM and ROM: 4+64GB, 4+128GB, 6+128GB

Expandable storage up to 512GB

Design

163.99 x 76.09 x 8.9mm

200g

Graphite Gray, Chrome Silver, Aurora Green

Rear camera

50MP main camera

f/1.8

Supports 4-in-1 pixel binning

2MP depth camera

f/2.4

Rear video recording

1080p | 1920×1080 at 30fps

720p | 1280×720 at 30fps

Front camera

5MP

f/2.2

Front camera recording

1080p | 1920×1080 at 30fps

720p | 1280×720 at 30fps

Battery

5000mAh (typ)

Charging

18W fast charging

22.5W in-box charger

USB-C

Security & Authentication

Side fingerprint sensor

AI face unlock

Connectivity

Dual SIM + microSD

Supports dual 5G SIM standby

2G: GSM: 850 900 1800 1900 MHz

3G: WCDMA: B1/2/4/5/8

4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20/28

4G: LTE TDD: B38/40/41

5G: n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n38/n40/n41/n77/n78

Bluetooth 5.1

Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac

Supports FM radio

*5G connectivity may vary based on regional availability and local operator support.

NFC

Yes

*Functions may vary in some markets

Navigation

GPS/AGPS: L1 |Galileo: E1 | GLONASS: G1 | Beidou

Audio

3.5mm headphone jack

Audio playback

Hi-Res Audio certification

Sensor

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR Blaster

UI and stystem

MIUI 13, Android 12

Informacion mbi Paketimin

1 x Xiaomi Redmi 10 5G

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim