KRIJO NJË LLOGARI - BLI ONLINE NË WEBSITE

Lançimi i serisë Xiaomi 12

Julvina
Julvina
17 Mars, 2022

Pekin, Kinë, 15 mars 2022, Xiaomi njoftoi dje lançimin e serisë së re të flamurit Xiaomi 12 për tregjet globale, me tre pajisje novatore: Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 dhe Xiaomi 12X.

Krijuar për të fuqizuar përdoruesit anembanë botës me një studio videografie moderne dhe një qendër argëtimi, seria Xiaomi 12 ofron përparime mbresëlënëse në algoritmin e AI të Xiaomi-t, fuqinë e përpunimit dhe një përvojë të përmirësuar gjithëpërfshirëse.

Dizajni është i drejtpërdrejtë por tërheqës. Ekrani prej 6.73-inç 120Hz 1440p LTPO OLED është ndër më të mirët që gjeni në një smartfon.

Si çdo flagship tjetër i 2022, smartfoni ka procesorin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Përdoruesit mund të blejnë variantet 8GB ose 12GB RAM së bashku me 256GB memorie të brendshme.

Shkrepni foto kinematografike në çdo kohë

Seria Xiaomi 12 u mundëson përdoruesve të regjistrojnë foto me cilësi profesionale, pavarësisht nga rrethanat, qofshin këto kushte sfiduese të ndriçimit apo objekte në lëvizje. Të tre telefonat mburren me një grup kamerash të trefishtë për shkrepje të gjithanshme, me një kamerë masive me kënd të gjerë 50 MP, me aftësi regjistrimi 8K si në Xiaomi 12 Pro ashtu edhe në Xiaomi 12.

Karikimi i gjeneratës së ardhshme

Për t’u siguruar që Seria Xiaomi 12 ofron përvoja kinematike dhe argëtuese të nivelit të lartë gjatë gjithë ditës, pajisjet ofrojnë shpejtësi dhe siguri të një niveli tjetër të karikimit.

Xiaomi 12 Pro është i pajisur me teknologjinë Xiaomi HyperCharge 120 W. Me bateri 4600 mAh të karikuar plotësisht në vetëm 18 minuta duke përdorur modalitetin Boost, Xiaomi 12 Pro ofron karikim të gjeneratës së ardhshme që përmbush kërkesat e përdoruesit më shpejtë dhe sigurt se kurrë më parë.

YouTube Premium pa pagesë

Klientët e serisë Xiaomi 12 do të marrin deri në tre muaj YouTube Premium pa pagesë, një lëvizje për t’u dhënë përdoruesve qasje në përmbajtjen më të mirë pa reklama. Përfitimet përfshijnë një abonim në YouTube Music Premium ku përdoruesit mund të përfitojnë qasje të pakufizuar, pa reklama në më shumë se 80 milionë këngë zyrtare plus performanca live, kopertina dhe remikse.