KRIJO NJË LLOGARI - BLI ONLINE NË WEBSITE

Videoja më e fundit e të nominuarës për Grammy, Mahalia është e gjitha e regjistruar me serinë MI 11

MI Albania
MI Albania
24 Shtator, 2021

Këngëtarja britanike e nominuar për Grammy, Mahalia filmoi këngën e saj më të re, “Whenever you’re ready” me serinë Mi 11 nga  Xiaomi duke dëshmuar faktin, se krijimtaria është në dispozicion të kujtdo. Të gjendur ngushtë nga ana ekonomike, produksioni zgjodhi telefonin inteligjent ekonomik MI 11 që njihet për çipat e fuqishëm Snapdragon 888 dhe kamerën e trefishtë 108MP.

Produksioni i videoklipit të Mahalias nga fillimi në fund u dokumentua në një video të prapa skenave që ofron një vështrim intim në procesin krijues të Mahalias dhe një vështrim se si një smartphone aq i arrir sa Mi 11i ishte në gjendje të tërhiqte vizualizimin e një kënge të nominuar për çmimin Grammy.

“Xhirimi i një klipi të tërë muzikor me celular dukej si një ide e çmendur në fillim, por në momentin që e provuam u mahnita nga cilësia e Xiaomit dhe jam shumë e kënaqur me rezultatin!” – tha Mahalia.

Filmi i prapaskenave të xhirimit gjithashtu fillon serinë e re të videove të Xiaomi të quajtur “Focus” që do t’i japë skenë artistëve të rinj në rritje dhe krijuesve të videove nga e gjithë bota dhe do të përqëndrohet në vizionin dhe udhëtimin e tyre brenda kontekstit të xhirimit të videove të klasit botëror me celularë.

Videoklipi i Mahalias drejtohet nga Alex Motlhabane i dyshes së regjisorit britanik The Rest, i cili më parë ka punuar me yje globale si A$AP Rocky, Slowthai, Skepta etj. Ndërsa përgjegjësinë e filmimit e mori Pieter Snyman, i cili gjithashtu ka shërbyer si kinematografist në projekte të shumta ndërkombëtare.