Redmi Pad SE

17,990 L

Redmi Pad SE është një tablet i krijuar si për punë ashtu edhe për argëtim, me një dizajn të hijshëm metalik unibody dhe një ekran 11 inç FHD+ me një shpejtësi rifreskimi 90 Hz. Mundësuar nga Snapdragon® 680, ai siguron performancë të lartë për lojëra, redaktimin e videove dhe kryerjen e shumë detyrave. Pad 6 vjen me një bateri 8000 mAh me karikim të shpejtë 10W për përdorim të zgjatur dhe ofron audio gjithëpërfshirëse me 4 altoparlantë dhe mbështetje Dolby Atmos®. Karakteristikat e tij të produktivitetit përfshijnë ndarjen e shpejtë të ekranit, ekranin me shumë dritare dhe mjetet e avancuara të takimeve me video, duke e bërë atë një shoqërues të fuqishëm për çdo detyrë.

S’ka stok

Mint Green
Processor

Snapdragon® 680 Mobile Platform

6nm Process Technology

CPU: 8 cores, up to 2.4GHz

GPU: Qualcomm® Adreno™

 

Storage & RAM

LPDDR4X + eMMC 5.1

RAM and ROM: 8GB+256GB

Supports expandable storage: Up to 1TB
*Configurations available may differ between different regions. Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Dimensions

255.53mm x 167.08mm x 7.36mm

Aluminum alloy unibody design

Display

11″ FHD+ display

Resolution: 1920 x 1200, 207ppi

Refresh rate: up to 90Hz

Brightness: 400 nits (typ)

TÜV Rheinland Low Blue Light Certification (Software Solution)

TÜV Rheinland Flicker Free Certification

Touch sampling rate: up to 180Hz

Screen-to-body ratio:84.4%

Contrast ratio: 1500:1

Color gamut: 70% NTSC

Color depth: 8-bit, 16.7 million colors

Rear camera

8MP rear camera

f/2.0, 1.12μm pixel size

Rear video recording

1080P 1920×1080 30fps

720P 1280×720 30fps

Front camera

5MP front camera

f/2.2, 1.12μm pixel size

Front video recording

1080P 1920×1080 30fps

720P 1280×720 30fps

Battery & Charging

8000mAh (typ)

Supports 10W charging

USB Type-C

Security
AI face unlock
Network & Connectivity

Wi-Fi: 2.4GHz | 5GHz

Bluetooth 5.0

Audio

Quad speakers

Dolby Atmos® supported

Hi-Res Audio

3.5mm headphone jack

Sensors
Virtual ambient light sensor | Accelerometer | Hall sensor
Operating System

MIUI Pad 14 based on Android 13

Informacion mbi Paketimin

Redmi Pad SE, power adapter, USB cable, warranty card, user guide

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim