Redmi Note 13 Pro 4G

28,990 L

Redmi Note 13 Pro është një telefon inteligjent me performancë të lartë që përmban një kamerë kryesore 200 MP me stabilizim optik të imazhit (OIS), një ekran të avancuar 6,67 inç AMOLED dhe një procesor MediaTek Helio G99-Ultra për lojëra të qetë dhe multitasking . Telefoni ofron një bateri të fuqishme 5000 mAh me 67 W Fast Charging, duke e lejuar atë të arrijë 100% në 46 minuta  dhe përfshin një chip karikimi inteligjent për shëndetin e optimizuar të baterisë. Me veçori si zmadhimi pa humbje 4X, aftësi të avancuara imazherike, një ritëm rifreskimi adaptiv 120 Hz dhe mjete të ndryshme të kamerës me AI, Redmi Note 13 Pro është krijuar për përdoruesit që duan cilësi të nivelit të lartë.

Choose according to the configuration you want:
Color
Green
Purple
Black
Processor

MediaTek Helio G99-Ultra

6nm process technology

CPU: Octa-core processor, up to 2.2GHz

GPU: Mali-G57 MC2

Storage & RAM

8+256GB

LPDDR4X + UFS2.2

Supports expandable storage: up to 1TB

Dimensions

Height: 161.4mm

Width: 74.95mm

Thickness: 7.98mm

Weight: 188g

Display
6.67″ AMOLED display
Refresh rate: Up to 120Hz
Brightness: 500nits(typ),1000nits(HBM brightness),1300nits(peak brightness)
Color depth: 10-bit
Contrast ratio: 5,000,000:1
Resolution: 2712×1220, 446PPI
Color gamut: DCI-P3 100%
Corning® Gorilla® Glass 5
Supports sunlight mode
Supports reading mode
1920Hz PWM dimming
16,000-level brightness adjustment
HDR10+TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) Certified
TÜV Rheinland Circadian Friendly Certified
TÜV Rheinland Flicker Free Certified
Rear Camera

200MP+8MP+2MP triple camera

200MP main camera
OIS
f/1.65
16-in-1 binning into one large 2.24μm pixel
7P lens

8MP ultra-wide camera
f/2.2

2MP macro camera
f/2.4

Rear camera video recording
1080p 1920×1080 at 30/60fps
720p 1280×720 at 30fps

Front Camera

16MP camera
f/2.4

Front camera video recording
1080p 1920×1080 at 30/60fps
720p 1280×720 at 30fps

Battery & Charging

5000mAh battery(typ)

Supports 67W turbo charging

USB-C

67W in-box charger

Security

In-screen fingerprint sensor

AI Face Unlock

NFC

Yes*
*NFC function may vary between markets.

Network & Connectivity

Dual SIM (nano SIM + nano SIM or nano SIM + eSIM)

Network bands
2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
3G: WCDMA:1/2/4/5/6/8/19
4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66
4G: LTE TDD:38/40/41

Wireless Networks
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth 5.2

Navigation & Positioning
GPS: L1 | GLONASS: G1 | BDS: B1 | Galileo E1
Audio

Dual speakers

Supports Dolby Atmos®

3.5mm headphone jack

Splash,Water and Dust Resistant

IP54

*The device has been tested in a controlled environment and certified to be resistant to splash and dust in specific laboratory conditions with the classification IP54 under IEC 60529: 1989+A1:1999+A2:2013. Resistance is not permanent and may deteriorate naturally over time. If your device is wet, do not attempt to charge it. The life scene is different from the experimental environment. Do not immerse your smartphone in water completely or expose it to solutions such as seawater and chlorinated water or liquids such as drinks during daily use. Your warranty does not cover the damage caused by man-made immersion of your device in liquid. The test is conducted by TÜV SÜD Certification and Testing (China) Co., Ltd. Jiangsu Branch.

Sensors

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster | Gyroscope

Operating System

MIUI 14

Informacion mbi Paketimin

Redmi Note 13 Pro / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim