Redmi A3

9,990 L

Redmi A3 është një smartphone elegant i krijuar për ata që duan veçori premium pa çmimin premium. Ai vjen me një ekran HD+ 6,71 inç me një ritëm rifreskimi 90 Hz për pamje të qetë, të mundësuar nga një procesor me tetë bërthama për një performancë të ekuilibruar. Bateria 5000 mAh siguron përdorim afatgjatë, ndërsa sistemi me kamerë të dyfishtë dhe një kamerë e përparme me një unazë me dritë të butë ofrojnë opsione të gjithanshme fotografie. Me një profil të hollë, një dizajn elegant dhe një hapësirë ​​ruajtëse të zgjerueshme, Redmi A3 ofron një përvojë moderne smartphone me një çmim të përballueshëm.

Choose according to the configuration you want:
Color
Blue
Black
Processor

MediaTek Helio G36 processor

12nm manufacturing process

CPU: Octa-core processor, up to 2.2GHz

 

Storage & RAM

4GB+128GB

LPDDR4X + eMMC 5.1

Supports expandable storage: Up to 1TB

Dimensions

Height: 168.4mm

Width: 76.3mm

Thickness: 8.3mm

 

Display

6.71″ Dot Drop display
1650×720, 268 ppi
Contrast ratio: 1500:1
Color depth: 8-bit
Brightness: 500 nits
Refresh rate: Up to 90Hz*
DC dimming
Screen-to-body ratio: 90% (AA/CG)
Supports Night Light

Rear Camera

filmCamera | HDR mode | Portrait mode | Time-lapse

8MP main camera
4P lens
f/2.0

Auxiliary lens

Rear camera video features
1080P 1920×1080 30fps
720P 1280×720 30fps

Front Camera

filmCamera | HDR mode | Soft-light ring Portrait mode | Time-lapse

5MP front camera
f/2.2

Front camera video recording
1080P 1920×1080 30fps
720P 1280×720 30fps

Battery & Charging

5000mAh battery(typ)

Supports 10W charging*

USB-C

 

Security

In-screen fingerprint sensor

AI Face Unlock

Network & Connectivity

Dual SIM + microSD, supports dual 4G

Network bands
Supports 4G/3G/2G
4G: LTE TDD: 38/40/41
4G: LTE FDD: 1/3/5/7/8/20/28
3G: WCDMA: 1/5/8
2G: GSM: 2/3/5/8

Wireless Networks
2.4GHz/5GHz Wi-Fi
Bluetooth 5.4
Supports FM radio (with headphone jack)
Supports AAC / SBC

Navigation & Positioning
GPS | Glonass | Galileo | Beidou
Audio
3.5mm headphone jack
Sensors
Virtual proximity sensor | Virtual ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass
Operating System
Android 14
2 Android major updates
3 years of security patch updates

Informacion mbi Paketimin

Mobile Phone | Adapter | USB Type-C Cable | SIM Eject Tool | Quick Start Guide and Warranty Card | Safety Information

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim