Redmi Note 13 Pro+ 5G

Ofertë!

Nga 34,990 L

Kurse 5,000 L

Redmi Note 13 Pro Plus 5G është një telefon inteligjent me performancë të lartë që përmban një kamerë kryesore 200 MP me stabilizim optik të imazhit (OIS), një ekran të avancuar 6,67 inç AMOLED dhe një procesor MediaTek Dimensity 7200-Ultra për lojëra të qetë dhe multitasking . Telefoni ofron një bateri të fuqishme 5000 mAh me 120 W HyperCharge, duke e lejuar atë të arrijë 100% në vetëm 19 minuta dhe përfshin një chip karikimi inteligjent për shëndetin e optimizuar të baterisë. Me veçori si zmadhimi pa humbje 4X, aftësi të avancuara imazherike, një ritëm rifreskimi adaptiv 120 Hz dhe mjete të ndryshme të kamerës me AI, Redmi Note 13 Pro Plus 5G është krijuar për përdoruesit që duan cilësi të nivelit të lartë.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM
Graphite Gray
Aurora Purple
Processor

MediaTek Dimensity 7200-Ultra

4nm process technology

CPU: Octa-core processor, up to 2.8GHz

GPU: Mali-G610

Storage & RAM

8+256GB

LPDDR5 + UFS3.1

Dimensions

Height: 161.4mm

Width: 74.2mm

Thickness: 8.9mm

Weight: 204.5g

Display
6.67″ CrystalRes AMOLED display
Refresh rate: Up to 120Hz
Brightness: 1800nits peak brightness
Color depth: 12-bit
Contrast ratio: 5,000,000:1
Resolution: 2712×1220, 446PPI
Color gamut: DCI-P3 100%
Corning® Gorilla® Glass Victus®
Supports Dolby Vision®
Supports reading mode
1920Hz PWM dimming
16,000-level brightness adjustment
HDR10+TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) Certified
TÜV Rheinland Circadian Friendly Certified
TÜV Rheinland Flicker Free Certified
Rear Camera

200MP+8MP+2MP triple camera

200MP main camera
OIS
f/1.65
16-in-1 binning into one large 2.24μm pixel
1/1.4” sensor size
7P lens

8MP ultra-wide camera
f/2.2

2MP macro camera
f/2.4

Rear camera video recording
4K 3840×2160 at 24/30fps
1080p 1920×1080 at 30/60fps
720p 1280×720 at 30fps
Slow motion: 1080p 1920×1080 at 120fps
Slow motion: 720p 1280×720 at 120/240fps

Front Camera

16MP camera
f/2.4

Front camera video recording
1080p 1920×1080 at 30/60fps
720p 1280×720 at 30fps

Battery & Charging

5000mAh battery(typ)

Supports 120W HyperCharge

USB-C

120W in-box charger

Security

In-screen fingerprint sensor

AI Face Unlock

NFC

Yes*
*NFC function may vary between markets.

Network & Connectivity

Dual SIM (nano SIM + nano SIM or nano SIM + eSIM)

Network bands
2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
3G: WCDMA:1/2/4/5/6/8/19
4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66
4G: LTE TDD:38/40/41
5G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78

Wireless Networks
Wi-Fi: Wi-Fi 6/Wi-Fi 5/Wi-Fi 4/802.11a/b/g
Supports 2.4GHz Wi-Fi | 5GHz Wi-Fi
Supports 2×2 MIMO,Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.3

Navigation & Positioning

Beidou:B1I|GPS:L1|Galileo:E1 | GLONASS:G1|QZSS:L1 | AGNSS:A-GPS/A-GLONASS/A-BDS | Wireless network | Data network|Sensor Assisted Positioning

Audio

Dual speakers

Supports Dolby Atmos®

Splash,Water and Dust Resistant

IP68

*The device has been tested and certified to be resistant to splash, water, and dust in the presence of specific laboratory conditions with the classification IP68 ingress protection based on IEC 60529:1989+A1:1999+A2:2013.

Sensors

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster | Gyroscope | X-axis linear motor

Operating System

MIUI 14

Informacion mbi Paketimin

Redmi Note 13 Pro+ 5G / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim