Redmi Note 12S

21,990 L

Ju prezantojmë me modelin më të bukur “Note”. Performancë e lartë e shoqëruar me bateri 5000mAh dhe teknologjinë e karikimit të shpejtë 33W. Ky model vjen me kamer kryesore 108 MP. Kapni peizazhe të mrekullueshme, portrete të nivelit të lartë, shkrepje në errësirë etj. Telefoni perfekt për të luajtur dhe për të bërë punë të ndryshme kudo që të jeni.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM
Green
Ice Blue
Black

Display

6.43″ FHD+ AMOLED DotDisplay

Refresh rate: Up to 90Hz

Brightness: HBM 700 nits (typ), 1000 nits peak brightness (typ) 

Contrast ratio: 4,500,000:1

Resolution: 2400 x 1080

DCI-P3 wide color gamut

409 ppi

Sunlight display 

Reading mode 3.0

Design

159.87*73.87*8.09mm

176g

Ice Blue, Pearl Green, Onyx Black

Rear Camera

108MP wide camera

108MP

f/1.90.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel

1/1.52” sensor size

8MP ultra-wide camera

118°

f/2.2

2MP macro camera

f/2.4

Rear camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Front camera

16MP front camera

f/2.4

Front camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Chipset

MediaTek Helio G96

CPU: Octa-core CPU, up to 2.05GHz

GPU: ARM Mali-G57 MC2

Memory

6+128/8+256GB

LPDDR4X + UFS2.2

Expandable storage up to 1TB

Battery

5000mAh (typ)

Charging

33W fast charging

33W in-box charger

USB-C

Security & Authentication
Side fingerprint sensor
AI Face Unlock
Connectivity

Dual SIM + microSD

2G: GSM:3/5/8 

3G: WCDMA:1/5/8

4G: LTE FDD: 1/3/5/7/8/20/28

4G: LTE TDD:38/40/41 (2535MHz-2655MHz)

NFC
Availability varies between market
Navigation
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1
Audio
Dual speakers
3.5mm headphone jack
Sensor

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

UI and system

MIUI 14, based on Android 13

Informacion mbi Paketimin

Redmi Note 12S / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case /

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim