Redmi 13C

Nga 10,990 L

Redmi 13C ju ofron një ekran të madh 6,74 inç HD+ me një ritëm të lartë rifreskimi 90 Hz, një procesor të fuqishëm MediaTek Helio G85 dhe 8 GB RAM për shumë detyra pa probleme. Me një kamerë kryesore 50MP dhe një kamerë të përparme 8MP, është ideal për të kapur foto të qarta dhe selfie të shkëlqyera. Bateria masive 5000 mAh siguron fuqi afatgjatë, duke mbështetur karikimin e shpejtë 18 W për mbushje të shpejta. Redmi 13C gjithashtu vjen me elementë të modës të dizajnit, duke përfshirë një sensor anësor të gjurmëve të gishtërinjve për zhbllokimin e sigurt, NFC shumëfunksionale, një fole kufjesh 3.5 mm dhe hapësirë ​​ruajtëse të zgjerueshme 1 TB, duke e bërë atë një zgjedhje bindëse për ata që kërkojnë vlerë dhe shpejtësi me një çmim të përballueshëm.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM
Blue
Green
Black
Processor

MediaTek Helio G85 processor

12nm manufacturing process

CPU: Octa-core processor, up to 2.0GHz

GPU: Arm Mali-G52 MC2

Storage & RAM

4+128GB| 6+128GB|8+256GB

LPDDR4X + eMMC 5.1

Supports expandable storage: Up to 1TB

Dimensions

Height: 168mm

Width: 78mm

Thickness: 8.09mm

Weight: 192g

Display

6.74″ Dot Drop display
1600×720, 260 ppi
Brightness: 450 nits (typ), 600 nits HBM
Refresh rate: Up to 90Hz
Supports Reading mode
DC dimming
Corning® Gorilla® Glass screen
TÜV Rheinland Low Blue Light certification (Software Solution)
TÜV Rheinland Flicker Free certification

Rear Camera

Film Camera | HDR mode | Night mode | Portrait mode | 50MP mode | Time-lapse

50MP main camera
5P lens, f/1.8

2MP macro camera
f/2.4

Auxiliary lens

Rear camera video features
1080P 1920×1080 30fps
720P 1280×720 30fps

Front Camera

Film Filter | HDR mode | Soft-light ring | Portrait mode | Time-lapse

8MP front camera
f/2.0

Front camera video recording
1080P 1920×1080 30fps
720P 1280×720 30fps

Battery & Charging

5000mAh battery(typ)

Supports 18W PD charging

USB-C

 

Security

In-screen fingerprint sensor

AI Face Unlock

NFC

Yes

Network & Connectivity

Dual SIM+microSD

Network bands
Supports 4G / 3G / 2G
2G: GSM:2/3/5/8
3G: WCDMA:1/5/8
4G: LTE FDD: 1/3/5/7/8/20/28
4G: LTE TDD: 38/40/41

Wireless Networks
Wi-Fi: 2.4GHz | 5GHz
Bluetooth 5.3
Supports AAC / SBC
Supports FM radio (with headphone jack)

Navigation & Positioning
GPS | Glonass | Galileo | Beidou
Audio
3.5mm headphone jack
Sensors
Virtual proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass
Operating System

MIUI 14 based on Android 13

Informacion mbi Paketimin

Mobile Phone/Adapter/USB Type-C Cable/SIM Eject Tool/Quick Start Guide and Warranty Card/Safety Information

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim