Xiaomi TV Max 86″

189,990 L

Xiaomi TV Max 86″ përmban ekran ultra të madh 86″ dhe ekran të plotë, raport ultra të lartë ekran-trup, zonë të gjerë shikimi dhe rezolucion ultra HD 4K, duke ju sjellë një përvojë kinematografike në shtëpi. Shpejtësia e rifreskimit ultra e lartë 120 Hz e shoqëruar me teknologjinë 4K 120 Hz MEMC (Vlerësimi i lëvizjes dhe kompensimi i lëvizjes) mundëson interpolimin e kuadrove në nivel milisekondë, duke ofruar imazhe pa belbëzim të skenave me shpejtësi të lartë. Përvoja juaj e shikimit përmirësohet shumë nëse shikoni një ngjarje sportive, një film aksion ose luani një lojë video konkurruese. Duke adoptuar gamën e gjerë të ngjyrave të nivelit të kinemasë DCI-P3, Xiaomi TV Max 86″ mund të japë ngjyra të sakta ashtu siç synonte regjisori i filmit. Me 1,07 miliardë thellësi ngjyrash, imazhi duket më i butë se kurrë midis tranzicionit të ngjyrave. Sistemi i altoparlantëve me 4 drejtues dhe dizajni i rritjes së basit të kanalit të ajrit i bëjnë tingujt të luhen nga televizori më të pasur dhe më të fuqishëm, duke ofruar një përvojë më të madhe audio.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Black

Display
Display Type
4K UHD
Resolution
3,840 x 2,160
Color gamut
DCI-P3 90% (typ)
Color depth
1.07 billion (8-Bit + FRC)
Refresh rate
120Hz
MEMC
4K 120Hz
Viewing angle
178°(H)/178°(V)
HDR
Dolby Vision IQ
Yes
HDR10+
Yes
HLG
Yes
Speaker
Speaker (Sound Output)
15 W + 15 W
Supports Dolby Atmos | DTS®:X
System
Android TV™ 11
Platform
Processor
MediaTek MT9617
CPU
Quad A73
GPU
Mali G52MC1
Smart home
Far-field Google Assistant
* Google Assistant is not available in certain languages and countries. Please refer to Google Assistant official website for more info.
Smart home control hub
Chromecast built-in
Supports Miracast
Design
Size
86″
Limitless display with no-bezel
Color
Grey
Stand
Double
Power button
Dimensions
Dimensions including base (L x W x H)
1924.04 x 441.42 x 1181.94mm
Dimensions not including base (L x W x H)
1924.04 x 91.32 x 1102.16mm
Packing size (L x W x H)
2080 x 220 x 1280mm
Weight
Weight including base
44.5kg
Weight not including base:
43.6kg
Packing weight
56.3kg
Wall mount
600*400mm
Material
Frame
Metal
Stand
Metal
Connectivity
Bluetooth
Bluetooth 5.0
Wi-Fi
Wi-Fi 6, 2.4GHz/5GHz
HDMI
2.0, 2.1, CEC
USB
2.0 x 2
Composite In (AV)
Yes
CI Slot
Yes*
Ethernet (Lan)
Yes
Optical Digital Audio Out
Yes
3.5mm headphone jack
Yes
Broadcasting system
DVB-T2/C, DVB-S2*
* CI Slot may vary depending on regions
* DVB-T2/C, DVB-S2 may vary depending on regions
Power
Power
450W
Voltage
100-240V ~ 50/60Hz
Operating environment
Temperature 0℃~45℃,Humidity 20%~80%
Storage temperature -15℃~45℃,Relative humidity<80%

Informacion mbi Paketimin

Monitor x 1

360° bluetooth remote control x 1

Screws bag x 1

Stands x 2

Power cable x 1

User manual x 1

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim