Redmi Note 12 Pro 4G

Ofertë!

24,990 L

Kurse 10,000 L

Redmi Note 12 Pro është një smartphone i fuqishëm që ofron aftësi mbresëlënëse të kamerës, me një kamerë kryesore 108 megapiksel që kap detaje dhe qartësi të jashtëzakonshme, edhe kur zmadhon. Me veçorinë Xiaomi ProCut, telefoni i pret automatikisht fotot tuaja në opsione të shumta kompozimi , duke ju lejuar të tregoni histori unike me detaje të jashtëzakonshme. Për më tepër, pajisja ofron një përvojë gjithëpërfshirëse audio dhe vizuale me teknologjitë e certifikuara Dolby Atmos® dhe Dolby Vision®, duke ofruar gamë të lartë dinamike dhe një gamë shumë të gjerë ngjyrash. Ekrani 120Hz i telefonit inteligjent siguron një përvojë të qetë dhe të rrjedhshme të përdoruesit, pavarësisht nëse jeni duke luajtur, duke shikuar media ose thjesht duke e përdorur. Ai gjithashtu vjen me një bateri të madhe 5000 mAh me karikim turbo 67 W, duke siguruar që të keni fuqi të mjaftueshme gjatë gjithë ditës. Përfshirja e teknologjisë së ftohjes së tubave të nxehtësisë dhe fletëve të grafitit me shumë shtresa rrit më tej performancën dhe kontrollin e temperaturës, duke siguruar një ekuilibër optimal për pajisjen tuaj.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 8%
 
Kurse 5,000 L
59,990 L
Graphite Gray

Storage & RAM

6GB+128GB, 8GB+128GB, 8GB+256GB

LPDDR4X + UFS2.2

Expandable storage up to 1TB

*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.

Dimensions

Height: 164.20mm

Width: 76.1mm

Thickness: 8.12mm

Weight: 201.8g

Processor

Snapdragon® 732G

CPU: Octa-core CPU, up to 2.2GHz

GPU: Qualcomm® Adreno™ 618

Display

6.67″ FHD+ AMOLED DotDisplay

Refresh rate: Up to 120Hz

Brightness: HBM 700 nits (typ), 1100 nits peak brightness (typ)

Contrast ratio: 4,500,000:1

Resolution: 2400 x 1080

Supports Dolby Vision®

DCI-P3 wide color gamut

395 ppi

Sunlight display

Reading mode 3.0

Rear camera

108MP wide camera

108MP

f/1.9

0.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel

1/1.52” sensor size

6p lens

8MP ultra-wide camera

FOV 120°

2MP macro camera

f/2.4

2MP depth camera

f/2.4

Rear camera video recording

4K 3840×2160 | 30fps

1080p 1920×1080 | 60fps

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Front camera

16MP front camera

f/2.4

Front camera video recording

1080p 1920×1080 | 30fps

720p 1280×720 | 30fps

Battery & Charging

5000mAh (typ)

67W turbo charging

67W in-box charger

USB-C

Security & Authentication

Side fingerprint sensor

AI Face unlock

Network & Connectivity
SIM1 + Hybrid (SIM or MicroSD)
Network bands:
2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
3G: WCDMA:1/2/4/5/8
4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/20/28/66
4G: LTE TDD:38/40/41
Wireless networks:
Bluetooth 5.0
Wi-Fi Protocol: 802.11 b/g/n/ac
NFC

Yes*

*Availability and functions may vary between markets.

Navigation & Positioning
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1
Audio
Dual speakers
Supports Dolby Atmos®
3.5mm headphone jack
Sensors
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster | Gyroscope
Operating System

MIUI 13, based on Android 11

Informacion mbi Paketimin

Redmi Note 12 Pro / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim