Xiaomi Poco F5 Pro

Ofertë!

50,990 L

Kurse 4,000 L

POCO F5 Pro është një smartphone që përqafon hiperfuqinë në çdo aspekt, duke ofruar një performancë të nivelit të lartë me procesorin e tij Snapdragon® 8+ Gen 1 i prodhuar duke përdorur një proces TSMC 4nm për efikasitet dhe stabilitet. Aftësitë AI të telefonit dhe Teknologjia LiquidCool 2.0 me grafit me efikasitet të lartë sigurojnë ftohje optimale gjatë detyrave intensive. Sistemi i tij i kamerës regjistron imazhe dhe video mahnitëse me një kamerë kryesore 64 MP me OIS dhe EIS, ndërsa kapja e lëvizjes dhe fokusimi i gjurmimit të lëvizjes sigurojnë shkrepje të qëndrueshme dhe të mprehta. Ekrani WQHD+ Flow AMOLED ofron pamje mahnitëse me shkëlqimin e tij ultra të lartë prej 1400 nit, ngjyrat e vërteta në 68 miliardë nuanca dhe ekranin Pro HDR me mbështetjen e Dolby Vision. Dizajni në modë përfshin një teksturë me fibër karboni dhe DECO metalike, dhe zgjidhja inteligjente e karikimit optimizon jetëgjatësinë e baterisë. Me karikimin e shpejtë me valë, sensorin e gjurmëve të gishtërinjve në ekran dhe MIUI 14, POCO F5 Pro është një pajisje e mbushur me hiperfuqi që ofron një përvojë të jashtëzakonshme të përdoruesit.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Ofertë!
- 8%
 
Kurse 5,000 L
59,990 L
Black

Processor

Snapdragon® 8+ Gen 1 Mobile Platform

CPU:

Octa-core CPU

1x Arm Cortex-X2, Up to 3.0GHz

3x Arm Cortex-A710, Up to 2.5GHz

4 x Arm Cortex-A510, 1.8GHz

GPU: Qualcomm® Adreno GPU

TSMC 4nm manufacturing process

Storage & RAM

8+256GB/12+256GB/12+512GB*

LPDDR5 + UFS 3.1

Dynamic RAM Expansion 3.0

Dimensions

Height: 162.78mm

Width: 75.44mm

Thickness: 8.59mm

Weight: 204g

*Data provided by internal laboratories. Industry measurment methods may vary, and therefore actual results may differ.

Display

6.67″ WQHD+ Flow AMOLED DotDisplay

Refresh rate: Up to 120Hz

Touch sampling rate: Up to 480Hz

Brightness: 500 nits (typ), 1000 nits(HBM brightness), 1400 nits (peak brightness)

Contrast ratio: 5,000,000:1

Resolution: 3200 x 1440 WQHD+

DCI-P3 wide color gamut

68 billion colors

526 ppi

Adaptive HDR

Pro HDR display

1920Hz PWM dimming

Corning® Gorilla® Glass 5

Dolby Vision

HDR 10+

Rear Camera

64MP+8MP+2MP triple camera

OV64B

f/1.79

1.4μm large pixel(4-in-1)

6p lens

8MP ultra-wide camera

f/2.2

FOV 120°

2MP macro camera

f/2.4

Rear camera video features

Movie effects

Clone

Dual video

Rear camera video recording

AI 8K 7680 × 4320 | 24fps

4K 3840 × 2160 | 60fps

4K 3840 × 2160 | 30fps

1080p 1920×1080 | 30fps

1080p 1920×1080 | 60fps

720p 1280×720 | 30fps

Front Camera

16MP front camera

f/2.45

Front camera video recording

1080p 1920×1080 | 60

fps1080p 1920×1080 | 30

fps720p 1280×720 | 30fps

Battery & Charging

5160mAh (typ)

30W wireless charging

67W wired turbo charging

67W in-box chargerUSB-C

Security

Support

*Functions may vary in some markets.

Network & Connectivity

Dual SIM, dual standby(5G+5G)

Network bands:

2G GSM: 850/900/1800/1900MHz

3G WCDMA: B1/2/4/5/6/8/19

4G LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/18/19/20/28/66*(NarroBand)

4G LTE TDD: B38/40/41

5G Sub6G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/77/78

*5G connectivity may vary based on region availability and local operator support.

Wireless Networks

Bluetooth 5.3

Wi-Fi Pro-tocol: 802.11a/b/g/n/ac/ax

Navigation & Positioning

GPS: L1 |GLONASS: G1 | Beidou: B1 | Galileo E1 | QZSS L1

Audio

Dual speakers

Dolby Atmos certification

Hi-Res Audio certification

Hi-Res Audio Wireless

Video

MP4丨M4V丨MKV丨AVI丨WMV丨WEBM丨3GP丨3G2丨ASF

Splash,Water and Dust Resistant

IP53 splash-proof protection*

*The device has been tested in a controlled environment and certified to be resistant to splash, water, and dust in specific laboratory conditions with the classification IP53 under IEC standard 60529. Resistance is not permanent and may deteriorate naturally over time. If your device is wet, do not attempt to charge it. Liquid damage is not covered under warranty. The test is conducted by TÜV SÜD Certification and Testing (China) Co., Ltd. Shenzhen Branch.

Sensors

Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

Operating System

MIUI 14 for POCO

Informacion mbi Paketimin

Mobile Phone/ Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim