Redmi 12

Ofertë!

13,990 L

Kurse 3,000 L

Redmi 12 vjen me procesor MediaTek Helio G88 për performancë të lartë dhe një bateri të madhe 5000mAh që siguron përdorim gjatë gjithë ditës. Me konfigurimin e tij të trefishtë të kamerës AI 50 MP, duke përfshirë një kamerë ultra të gjerë dhe makro, ju mund të kapni foto të detajuara. Redmi 12 ka IP53 rezistencë ndaj pluhurit dhe spërkatjes nga uji, opsione të zgjerueshme ruajtjeje, një sensor anësor të gjurmëve të gishtërinjve për zhbllokim të përshtatshëm dhe një sërë opsionesh të personalizueshme.

Choose according to the configuration you want:
Color
Storage & RAM
Blue
Silver
Black
Processor

MediaTek Helio G88

12nm manufacturing process

2 x Arm Cortex-A75 @ 2GHz

6 x Arm Cortex-A55 @ 1.8GHz

GPU: Arm Mali-G52

Storage & RAM

8GB+256GB

LPDDR4X + eMMC 5.1

Supports expandable storage: up to 1TB

Dimensions

Height: 168.60mm

Width: 76.28mm

Thickness: 8.17mm

Weight: 198.5g

Display
6.79″ FHD+ DotDisplay
2460×1080, 396 ppi
Contrast ratio: 1500:1
Color gamut: 70% NTSC
Brightness: up to 550 nits (HBM)
AdaptiveSync display: 36Hz/48Hz/60Hz/90Hz
Supports reading mode 3.0
SGS Low Blue Light Certification
Rear Camera

50MP+8MP+2MP triple camera

50MP main camera
f/1.8

8MP ultra-wide camera
120° FOV
f/2.2

2MP macro camera
f/2.4

Rear camera video recording
1080p at 30fps
720p at 30fps

Front Camera

8MP camera
f/2.1

Front camera video recording
1080p at 30fps
720p at 30fps

Battery & Charging

5000mAh battery(typ)

Supports 18W fast charging

USB-C

 

Security

In-screen fingerprint sensor

AI Face Unlock

NFC

Yes*
*NFC function may vary between markets.

Network & Connectivity

SIM1 + Hybrid* (SIM or MicroSD)

Network bands
GSM:2/3/5/8
WCDMA:1/5/8
LTE FDD: 1/3/5/7/8/20/28
LTE TDD: 38/40/41

Wireless Networks
Wi-Fi: 2.4GHz | 5GHz
Bluetooth 5.3
FM radio(with headphone jack)

Navigation & Positioning
GPS | Glonass | Galileo | Beidou
Audio

3.5mm headphone jack

Splash,Water and Dust Resistant

IP53

*The device with IP53 has been tested to be resistant to splash and dust in the presence of specific laboratory conditions with the classification IP53 ingress protection based on IEC 60529:1989+A1:1999+A2:2013.

Sensors
Accelerometer | E-compass
Operating System
MIUI 14 based on Android 13

Informacion mbi Paketimin

Redmi 12/Adapter/USB Type-C Cable/SIM Eject Tool/User Guide/Warranty Card

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim