Redmi Smart Band 2

3,490 L

Xiaomi Redmi Smart Band 2 është gjurmuesi më i fundit i fitnesit nga Xiaomi dhe shoqëruesi i përsosur për këdo që është aktiv! Ky grup përmban teknologjitë më të fundit për t’i çuar stërvitjet tuaja në nivelin tjetër. Pavarësisht nëse jeni duke vrapuar ose thjesht po mbani shënim aktivitetet tuaja të përditshme, Xiaomi Redmi Smart Band 2 do të sigurohet që të jeni gjithmonë në krye të performancës tuaj! Redmi Smart Band 2 ju lejon të gjurmoni rrahjet e zemrës, hapat, distancën, konsumin e kalorive dhe cilësinë e gjumit. Më shumë se 30 mënyra fitnesi janë në dispozicion, si vrapimi, joga dhe ecja. Redmi Smart Band 2 tregon kohëzgjatjen e kohës, kaloritë e djegura dhe rrahjet e zemrës në një ruajtje. Banda është rezistente ndaj ujit 5ATM dhe ka një jetëgjatësi të madhe të baterisë prej 14 ditësh!

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Black

Dimensions
42.81mm × 25.42mm × 9.99mm
*Height, width and thickness dimensions exclude the strap and protrusions
Weight: 14.9g (without strap)
Band Strap
Adjustable length
135-215mm
Material
TPU
Color
Ivory|Olive|Snazzy Green|Blue|Black|Pink
Display
1.47″ TFT display
Resolution
172 x 320 pixels,247 PPI
Brightness
Max > 450 nits
Material
Tempered glass with anti-fingerprint coating | 2.5D micro-curved glass
Band faces
100+
Approximately 10.5% larger viewing area*
*The viewing area of the Redmi Smart Band 2 is approximately 10.5% larger than the Xiaomi Smart Band 7.
Sensors

PPG sensor | Accelerometer | Motor:ERM

Battery
Charging type
Magnetic charging
Charging time
Less than 120 minutes
Typical use time
14 days
Capacity
210mAh
Fitness

30+ fitness modes

Health
Heart rate monitoring
SpO₂ tracking
*The SpO₂ feature is not intended for diagnosis, prevention, monitoring, prediction, prognosis of any disease, investigation of physiological processes or any other medical purpose. All data and tracking should be used for well-being and personal reference only. If you feel uncomfortable, please rely on professional medical devices or consult a doctor for assistance.
Sleep tracking
Female health tracking

*This feature should not be used or relied on for any medical purposes. It may not accurately predict your menstrual cycles or related information. All data and tracking should be used for personal reference only.

Stress monitoring
Specifications
5ATM water resistant
App: Mi Fitness
Bluetooth 5.1 BLE
Operating system: Android 6.0 or higher, iOS 12 or higher

Informacion mbi Paketimin

Band body ×1

Band strap ×1

Dedicated charging cable ×1

User manual ×1

Garancia e Produktit

Produkti ka 2 vjet garanci.
Servisi i autorizuar: Mi.al

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim